Najlepsi operatorzy wybrani! Kogo nagrodziło Stowarzyszenie Operatorów Filmowych?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsi+operatorzy+wybrani+To+tw%C3%B3rcy+zdj%C4%99%C4%87+do+%22%C5%9Anie%C5%BCnego+bractwa%22+i+%22The+Last+of+Us%22-154297
Najlepsi operatorzy wybrani! Kogo nagrodziło Stowarzyszenie Operatorów Filmowych?
Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych przyznało nagrody w kategoriach operator roku – film i operator roku – telewizja. Powędrowały one do autorów zdjęć do "Śnieżnego bractwa" i "The Last of Us".

Operatorzy "Śnieżnego bractwa" nagrodzeni


Juanjo Sánchez i Manuel Branáa zostali nagrodzeni w kategorii operator roku – film za zdjęcia do opartego na faktach dramatu "Śnieżne bractwo" (reż. J.A. Bayona). Walczy on o Oscary w dwóch kategoriach: najlepszy film międzynarodowy oraz najlepsza charakteryzacja i fryzury. Zobaczcie jego zwiastun:W 1972 roku lot 571 Urugwajskich Sił Powietrznych, wyczarterowany przez drużynę rugby na przelot do Chile, rozbił się na lodowcu w samym sercu Andów. Tylko 29 z 45 pasażerów przeżyło katastrofę. W najbardziej nieprzyjaznym środowisku na Ziemi musieli uciekać się do ekstremalnych środków, aby pozostać przy życiu.

Juanjo Sánchez i Manuel Branáa konkurowali z Mickiem Froehlichem ("Zostaw świat za sobą", reż. Sam Esmail), Geoffreyem Haleyem ("Chevalier", reż. Stephen Williams), Arim Isslerm i Nickiem Müllerem ("Dusiciel z Bostonu", reż. Matt Ruskin) i Andrew "AJ" Johnsonem ("Carmen", reż. Benjamin Millepied).

Operatorzy "The Last of Us" nagrodzeni


Neal Bryant i Carey Toner, autorzy zdjęć do trzeciego odcinka "The Last of Us", został nagrodzony w kategorii operator roku – telewizja. Odcinek ten, opowiadający o poruszającej relacji dwóch mężczyzn, przyniósł wcielającemu się w postać Billa Nickowi Offermanowi nagrodę Emmy. Przypominamy odcinek programu Serial Killers z recenzją Julii Taczanowskiej i Michała Walkiewicza.Neal Bryant i Carey Toner konkurowali z Dominikiem Bartolone, Jessiką Cannon, Justinem Cameronem i Johnem Lykiem ("Lakers: Dynastia zwycięzców", odcinek "Dokopcie LA"), Mitchem Dubinem i Francois Archambaultem ("Fargo", odcinek "The Tragedy of the Commons"), Garym Maloufem i Chrisem Dame'em ("The Bear", odcinek "The Bear"). Bryant był też nominowany razem z Donem Devine'em za zdjęcia do serialu "Barry" (odcinek "Bestest Place on the Earth").

Nagrody w kategoriach najlepsze zdjęcia do filmu fabularnego, najlepsze zdjęcia do godzinnego odcinka serialu, najlepsze zdjęcia do półgodzinnego odcinka serialu, najlepsze zdjęcia do filmu dokumentalnego zostaną przyznane 3 marca. Listę nominacji znajdziecie TUTAJ.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones