Nespresso Talents: Znamy laureata Nagrody Publiczności

https://www.filmweb.pl/news/Nespresso+Talents%3A+Znamy+laureata+Nagrody+Publiczno%C5%9Bci-138721
Najlepszym filmem w głosowaniu na nagrodę publiczności pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents został film "Seeds" w reżyserii Kaspra Daviesa. Głosowanie na nagrodę publiczności trwało przez cały lipiec na portalu Filmweb i wzięło w nim udział 4776 internautów. Można było głosować na 11 filmów z shortlisty, którą w czerwcu wybrało polskie Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska, Kinga Dębska, Anna Zoll i Łukasz Maciejewski.W ramach głosowania na nagrodę publiczności polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents można było oddać głos na 11 tytułów, które znalazły się na polskiej shortliście: "Life in a bottle", "#dobrowraca", "Gaja", "No pain no gain", "Every superhero", "Spirala dobra", "Widok z okna", "Dzięki izolacji", "Gift", "Płomień nadziei" i "Seeds", który zdobył najwięcej, bo aż 1947 głosów.

Patrzę z optymizmem w przyszłość, myślę, że to co przyniesie będzie dla nas dobre. Mogę o sobie powiedzieć, że jestem futurystą. Wierzę, że nasze idee, wyobrażenia, pomysły przenoszą nas do przyszłości. Moją inspiracją przy tworzeniu była książka "The beginning of infinity". – mówi Kasper Davies, autor filmu "Seeds".

LINK DO FILMU:

Twórca zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę od Nespresso: ekspres do kawy, spieniacz do mleka oraz zestaw kaw.

We wrześniu, spośród filmów z shortlisty, zostaną ogłoszone 3 zwycięskie filmy, a ich twórcy otrzymają nagrody pieniężne: 1500 euro (pierwsze miejsce), 1000 euro (drugie miejsce) i 500 euro (trzecie miejsce). Wyboru dokona Jury w składzie: Małgorzata KożuchowskaKinga Dębska, Anna Zoll i Łukasz Maciejewski. Ponadto, autorzy nagrodzonych filmów w tegorocznej edycji zostaną zaproszeni na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku.

Partnerem tegorocznej edycji konkursu Nespresso Talents jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Konkurs wsparły także Szkoły Filmowe: Warszawska Szkoła Filmowa; Wajda School; Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot; Łódzka Szkoła Filmowa; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza; Gdyńska Szkoła Filmowa; Akademia Filmowa AMA.

Więcej informacji na temat konkursu Nespresso Talents znajduje się na stronie: https://www.nespresso.com/talents/pl/pl/contest
Informacja sponsorowana
Udostępnij: