Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+szykuje+wsp%C3%B3%C5%82czesnych+%22Trzech+muszkieter%C3%B3w%22-132357

Netflix szykuje współczesnych "Trzech muszkieterów"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Czeka nas kolejna wersja historii D'Artagnana, Atosa, Portosa i Aramisa. Tym razem jednak zamiast awanturniczego filmu kostiumowego dostaniemy współczesne kino akcji a la "Mission: Impossible". Całość powstanie dla platformy Netflix.

400957._UY2560_SS2560_.jpg


Pomysłodawcą fabuły jest nieznany jeszcze Harrison Query. To się jednak wkrótce zmieni. Netflix już wcześniej kupił inny jego projekt - "War Party" (wyreżyseruje go Andrew Dominik, a w głównej roli zagra Tom Hardy). Cross Creek zdobyło jego adaptacje bestsellera "Spy's Son", z kolei Lionsgate - thriller o egzorcyzmach "Incident at Fort Bragg".

Szczegóły nowej wersji "The Three Musketeers" nie są na razie znane. Akcja oryginału rozgrywała się we Francji w XVII wieku. Jest to historia 18-letneigo chłopaka, który chce wstąpić do elitarnej grupy strzegącej króla. Chłopak ma jednak talent do wpadania w tarapaty, co okaże się szczęśliwym zbiegiem okoliczności dla królowej, która stanie się pionkiem w ambitnej rozgrywce prowadzonej zakulisowo przez szarą eminencję, kardynała Richelieu.