Nowy "Czarnoksiężnik z Oz" w drodze na ekran. Za kamerą twórca "Czarno to widzę", Kenya Barris

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Czarnoksi%C4%99%C5%BCnik+z+Oz%22+w+drodze+na+ekran.+Za+kamer%C4%85+tw%C3%B3rca+%22Czarno+to+widz%C4%99%22%2C+Kenya+Barris-147403
Nowy "Czarnoksiężnik z Oz" w drodze na ekran. Za kamerą twórca "Czarno to widzę", Kenya Barris
Twórca serialu "Czarno to widzę" Kenya Barris napisze scenariusz i stanie za kamerą uwspółcześnionej wersji klasycznego musicalu "Czarnoksiężnik z Oz". Realizację filmu sfinansuje wytwórnia Warner Bros.

"Czarnoksiężnik z Oz": klasyk hollywoodzkiego kinaOryginalny "Czarnoksiężnik z Oz" trafił do kin w 1939 roku. Będący ekranizacją powieści L. Franka Bauma film opowiada historię Dorotki Gale (Judy Garland) - wychowanej na farmie w Kansas dziewczynki, która marzy o "krainie po drugiej stronie tęczy". Marzenie ma szansę się spełnić, gdy bohaterka wraz z pieskiem Toto i całym domem zostaje przeniesiona  przez trąbę powietrzną do tytułowego Oz. W rezultacie niefortunnego lądowania  Dorotka zadziera ze Złą Wiedźmą. Zaskarbiwszy sobie przyjaźń Stracha na wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa, bohaterka udaje się do Szmaragdowego Grodu na spotkanie ze wszechmocnym Czarnoksiężnikiem, by ten pomógł jej wrócić do domu.

"Czarnoksiężnik z Oz" zdobył sześć nominacji do Oscara, w tym dla najlepszej produkcji roku. Ostatecznie zgarnął dwie statuetki: za muzykę i piosenkę "Over the Rainbow". Choć w dniu premiery cieszył się umiarkowaną popularnością wśród widzów, po latach doczekał się miana dzieła kultowego i jednego z ważniejszych tytułów w historii kina. W 1989 roku znalazł się na liście filmów uznanych za dziedzictwo kulturowe Stanów Zjednoczonych, które przechowywane są w Bibliotece Kongresu.

GettyImages-1183845027.jpg Getty Images © Phillip Faraone


Kenya Barris: najbardziej znane dziełaW portfolio Barrisa prócz "Czarno to widzę" znajdziemy scenariusze m.in. do "Księcia w Nowym Jorku 2", "Shafta", "Wiedźm", "Lasek na gigancie" oraz "Barbershopu 3". Aktualnie filmowiec pracuje nad postprodukcją swojego reżyserskiego debiutu "You People". W zrealizowanej dla Netfliksa komedii główne role grają Jonah Hill, Eddie Murphy, Julia Louis Dreyfus, Lauren London, Nia Long oraz David Duchovny.   

Zwiastun filmu "Czarnoksiężnik z Oz"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones