film

Wiedźmy

The Witches
2020
1h 46m
4,9 7 181
ocen
4,9 10 1 7181
3,0 5
ocen krytyków
Przezorna babcia stara się uchronić swojego osieroconego wnuka przed diabolicznymi wiedźmami. więcej mniej
Wiedźmy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Wiedźmy
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2020-10-02T16:29:38 https://fwcdn.pl/webv/52/92/55292/55292_1.4.jpg https://fwcdn.pl/video/trailer/wiedz_my___oficjalny_zwiastun.vp9.1080p.webm

Film Zemeckisa to dostosowana do współczesnej publiczności, innowacyjna wizualnie adaptacja popularnej powieści Roalda Dahla. Jest to pełna mrocznego humoru, a zarazem wzruszająca historia osieroconego chłopca (Bruno), który pod koniec 1967 roku zamieszkuje z kochającą babcią (Spencer) w Alabamie, w miasteczku Demopolis. Kiedy chłopiec iFilm Zemeckisa to dostosowana do współczesnej publiczności, innowacyjna wizualnie adaptacja popularnej powieści Roalda Dahla. Jest to pełna mrocznego humoru, a zarazem wzruszająca historia osieroconego chłopca (Bruno), który pod koniec 1967 roku zamieszkuje z kochającą babcią (Spencer) w Alabamie, w miasteczku Demopolis. Kiedy chłopiec i babcia spotykają zwodniczo piękne, lecz na wskroś diaboliczne wiedźmy, kobieta przezornie wyjeżdża z młodym bohaterem do luksusowego kurortu nad morzem. Niestety, zjawiają się tam dokładnie wtedy, kiedy Wielka Wiedźma (Hathaway) zwołuje swoje koleżanki z całego świata – rzecz jasna, pod przykrywką – w celu przeprowadzenia swojego niecnego planu.

boxoffice
$27 103 571 na świecie
$203 571 w USA
$26 900 000 poza USA
na podstawie
Roald Dahl (książka)
dystrybucja
HBO
studio
Disney Double Dare You (DDY) / Esperanto Filmoj / ImageMovers / więcej
tytuł oryg.
The Witches
inne tytuły
Zdjęcia do filmu były kręcone w hrabstwie Surrey (Anglia, Wielka Brytania).
Zdjęcia do filmu były kręcone pomiędzy 8 maja a 25 czerwca 2019 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak wyżej. Tak się zastanawiam, bo po obejrzeniu zwiastuna takie odniosłem wrażenie. Nie mam nic do czarnoskórych osób, ale tak się składa że czytałem Wiedźmy Dahla z rysunkami, i rysunki wszystkie postaci przedstawiały raczej jako osoby białe.

Porażka!

ocenił(a) film na 3

Tylko "Wiedzmy" z 1990 warto obejrzeć.

Eva Green zdecydowanie najbardziej pasowałaby do tej roli, bo pokazała w wielu filmach, że świetnie odgrywa takie postacie. Jakoś nie jestem przekonana wyborem Anne Hathaway

Coś słabo im poszło. CGI jakieś takie słabe (zdecydowanie za dużo tego było), postacie nie mają charakteru, praca kamery nie jest tak dobra jak w pierwszym filmie. Czułem zażenowanie przez prawie cały seans. Jeśli ktoś lubi poprzednią wersję to nie oglądaj się tego szajsu.

Dla dzieciaków, może być

użytkownik usunięty

dla dorosłych, wtórny i przewidywalny. 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones