Twórca "Czarno to widzę" nakręci biografię Richarda Pryora

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Czarno+to+widz%C4%99%22+nakr%C4%99ci+biografi%C4%99+Richarda+Pryora-139944
Twórca "Czarno to widzę" nakręci biografię Richarda Pryora
źródło: Getty Images
autor: Fotos International
Studio MGM wygrało prawa do nakręcenia filmu o Richardzie Pryorze. Pomysł na film pojawił się w Hollywood już lata temu. Ale dopiero teraz wydaje się, że zdobył realne szanse na realizację. Na stanowisko reżysera wybrano już Kenyę Barrisa – twórcę serialu "Czarno to widzę". On także napisze scenariusz filmu oraz zajmie się jego produkcją. 

Richard Pryor urodził się 1 grudnia 1940 roku. Był zarówno aktorem, jak i komikiem. Uznaje się go za prekursora stand-upów, a za jego następców uważa się m.in. Eddiego Murphy'ego, Robina Williamsa i Davida Lettermana. Widzowie doskonale pamietają go z filmowego duetu z Gene'em Wilderem, np. w "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem" czy "Czyste szaleństwo". 

Jego życie osobiste było równie interesujące, co zawodowe. Pryor był 7-krotnie żonaty, w czym dwa razy z tą samą kobietą – Jennifer Lee. To właśnie ona potwierdziła, że w latach 70. Pryor i Marlon Brando byli kochankami. Pryor doczekał się siedmiorga dzieci, a jego dalekim krewnym jest raper Ludacris. Zmarł w 2005 roku. 

W 2016 roku jego biografię planowało studio The Weinstein Company. Pryora miał wtedy zagrać Mike Epps, jego babcię – Oprah Winfrey, a Eddie Murphy dostał rolę jego ojca.

Wśród producentów aktualnej biografii Richarda Pryora jest także wdowa po nim, Jennifer Lee Pryor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones