Reżyserka "Watchmen" szykuje nowego "Czarnoksiężnika z Oz"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyserka+%22Watchmen%22+szykuje+nowego+%22Czarnoksi%C4%99%C5%BCnika+z+Oz%22-141241
Reżyserka "Watchmen" szykuje nowego "Czarnoksiężnika z Oz"
Nicole Kassell (serial "Watchmen") stanie za kamerą nowej ekranizacji kultowej powieści familijnej "Czarnoksiężnik z Oz" pióra L. Franka Bauma. Film powstaje dla studia New Line Cinema.

Prace nad projektem trwają od lat. Dwie dotychczasowe wersje scenariusza napisali Darren Lemke oraz duet Neil Widener i Gavin James. Producenci zapowiadają, że film zaproponuje świeże podejście do historii wymyślonej przez Bauma.

"Czarnoksiężnik z Oz" był już kilka razy przenoszony na ekran. Najsłynniejszą ekranizacją pozostaje musical z 1939 roku z Judy Garland w roli głównej.

Wydana w 1900 roku książka opowiada historię Dorotki i jej psa Toto, którzy w wyniku potężnego tornada zostają przeniesieni do tytułowej magicznej krainy. W rezultacie niefortunnego lądowania  dziewczynka staje się obiektem wielkiej złości Złej Wiedźmy. Zaskarbiwszy sobie przyjaźń pustogłowego Stracha na wróble, pozbawionego serca Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa oraz chroniona magiczną mocą czerwonych pantofelków, Dorotka udaje się brukowaną drogą do Szmaragdowego Grodu na spotkanie ze wszechmocnym Czarnoksiężnikiem, by ten pomógł jej wrócić do domu.
Udostępnij: