Reżyserka "Watchmen" szykuje nowego "Czarnoksiężnika z Oz"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyserka+%22Watchmen%22+szykuje+nowego+%22Czarnoksi%C4%99%C5%BCnika+z+Oz%22-141241
Reżyserka "Watchmen" szykuje nowego "Czarnoksiężnika z Oz"
Nicole Kassell (serial "Watchmen") stanie za kamerą nowej ekranizacji kultowej powieści familijnej "Czarnoksiężnik z Oz" pióra L. Franka Bauma. Film powstaje dla studia New Line Cinema.

Prace nad projektem trwają od lat. Dwie dotychczasowe wersje scenariusza napisali Darren Lemke oraz duet Neil Widener i Gavin James. Producenci zapowiadają, że film zaproponuje świeże podejście do historii wymyślonej przez Bauma.

"Czarnoksiężnik z Oz" był już kilka razy przenoszony na ekran. Najsłynniejszą ekranizacją pozostaje musical z 1939 roku z Judy Garland w roli głównej.

Wydana w 1900 roku książka opowiada historię Dorotki i jej psa Toto, którzy w wyniku potężnego tornada zostają przeniesieni do tytułowej magicznej krainy. W rezultacie niefortunnego lądowania  dziewczynka staje się obiektem wielkiej złości Złej Wiedźmy. Zaskarbiwszy sobie przyjaźń pustogłowego Stracha na wróble, pozbawionego serca Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa oraz chroniona magiczną mocą czerwonych pantofelków, Dorotka udaje się brukowaną drogą do Szmaragdowego Grodu na spotkanie ze wszechmocnym Czarnoksiężnikiem, by ten pomógł jej wrócić do domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones