Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+B%C4%99dzie+serialowy+%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%22-125776

OFICJALNIE: Będzie serialowy "Władca Pierścieni"!

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o możliwości zakupu przez Amazon Studios praw do prozy J.R.R. Tolkiena w celu realizacji serialu "Lord of the Rings". Dziś już mamy pewność – "Władca pierścieni" trafi na platformę Amazonu.

1.jpeg


Studio dogadało się ze spadkobiercami Tolkiena i za prawa do ekranizacji zapłaciło gigantyczną sumę prawie 250 milionów dolarów. Ile wyda na produkcję, tego na razie nie wiadomo.

Projekt nie ma prowadzących ani scenariusza. Nie wiadomo więc, o czym serial "Lord of the Rings" będzie dokładnie opowiadać. Z informacji, do których dotarł portal Deadline, wynika, że przynajmniej pierwszy sezon będzie prequelem "Drużyny Pierścienia" i zobaczymy w nim historie, które pominięto w kinowych widowiskach. Podobno też spadkobiercy narzucili ograniczenia na temat tego, co może zostać pokazane w serialu, a o czym nie mogą wspominać.

Umowa zakłada realizację co najmniej kilku sezonów "Lord of the Rings". Amazon będzie też mógł wyprodukować  spin-offy.

Spadkobiercy Tolkiena od dłuższego czasu szukali domu dla serialowego "Władcy Pierścieni". Wśród zainteresowanych był Netflix, który rzekomo oferował około 100 milionów dolarów za prawa do ekranizacji.

zobacz też: