Specjalista od seriali nakręci biografię Tolkiena

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Specjalista+od+seriali+nakr%C4%99ci+biografi%C4%99+Tolkiena-120294
James Strong ("Doktor Who") został wybrany na stanowisko reżysera filmu "Middle Earth". Strong jest specjalistą od seriali. Ten film będzie jego kinowym debiutem.


"Middle Earth" będzie biografią J.R.R. Tolkiena. Za obraz odpowiadają byli szefowie New Line Cinema i producenci trylogii "Władca pierścieni" Bob Shaye i Michael Lynne. Scenariusz przygotował Angus Fletcher, który spędził sześć lat gromadząc materiały na temat życia Tolkiena.

John Ronald Reuel Tolkien to brytyjski pisarz, profesor filologii klasycznej i literatury staro angielskiej na Oksfordzie. Film opowie o jego młodzieńczych latach. O spotkaniu Edith Bratt, jego przyszłej żony, której jednak nie mógł spotykać aż do uzyskania pełnoletniości (ta historia stała się później inspiracją do opowieści o Berenie i Lúthien). O studiach w Oksfordzie, gdzie poświęcał się nauce języków (co zaowocowało stworzeniem przez niego wielu własnych języków, w tym quenya i sindarin). I doświadczeniach z frontu I wojny światowej (których efektem były pierwsze sagi o elfach, krasnoludach i ludziach opublikowane po jego śmierci w "Księgach zaginionych opowieści").