Pacino! Mortensen! Travolta! LaBeouf! W jednym filmie. To opowieść o zamachu na JFK

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pacino+Mortensen+Travolta+LaBeouf+W+jednym+filmie.+To+opowie%C5%9B%C4%87+o+zamachu+na+JFK-150759
Pacino! Mortensen! Travolta! LaBeouf! W jednym filmie. To opowieść o zamachu na JFK
źródło: Getty Images
autor: Dominik Bindl
Al Pacino ("Łowcy"), Viggo Mortensen ("Zbrodnie przyszłości"), John Travolta ("Die Hart") i Shia LaBeouf ("Padre Pio") spotkają się na planie filmu "Assassination". Zdjęcia powinny ruszyć we wrześniu w Vancouver.

David Mamet i zamach na prezydenta Johna F. Kennedy'ego"Assassination" będzie pierwszym od dekady filmem Davida Mameta. Jego ostatnim obrazem jest telewizyjna produkcja "Phil Spector", w której także zagrał Al Pacino.

Mamet jest również współautorem scenariusza. W pracy nad tekstem pomagał mu Nicholas Celozzi ("Kickboxer: Zemsta", "Kickboxer: Odwet").

W obsadzie filmu są także Rebecca Pidgeon ("Nie otwieraj oczu") i Courtney Love ("Jeremiah Terminator LeRoy").

"Assassination" będzie historią zamachu na Johna F. Kennedy'ego opowiedzianą z punktu widzenia mafii. W tej wersji zlecenie zabicia prezydenta USA wydał szef chicagowskiej mafii Sam Giancana. Był to odwet za zdradę, jakiej dopuścił się JFK napuszczając stróżów prawa na mafię po tym, jak ta pomogła w jego zwycięstwie w wyborach prezydenckich.

Współscenarzysta Celozzi spokrewniony jest z Giancaną. To jego stryjeczny dziadek.

GettyImages-615381940.jpg Getty Images © Ernesto S. Ruscio


David Mamet - wielka postać amerykańskiej kulturyMamet urodził się w Chicago w 1947 roku. Jest cenionym dramaturgiem, scenarzystą i reżyserem.

W 1984 roku jego sztuka "Glengarry Glen Ross" przyniosła mu nagrodę Pulitzera. Dekadę później był do niej ponownie nominowany, tym razem za "The Cryptogram".

Mamet ma również na swoim koncie dwie nominacje do nagród Tony (najważniejszych amerykańskich wyróżnień teatralnych). Pierwszą przyniosła mu sztuka "Glengarry Glen Ross". Drugą "Speed-the-Plow".

Za "Werdykt" Sidneya Lumeta otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu za scenariusz adaptowany. Wyreżyserowany przez niego "Dom gry" dał mu drugą nominację do Złotego Globu za scenariusz. Trzecią nominację w tej kategorii otrzymał za "Fakty i Akty" Barry'ego Levinsona. Scenariusz ten był również nominowany do Oscara.

Za swoje ostatnie dokonanie - film telewizyjny "Phil Spector" - Mamet otrzymał trzy nominacje do Emmy.

Zwiastun filmu "Phil Spector"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones