Piotr Łazarkiewicz o samotności

Rzeczpospolita / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Piotr+%C5%81azarkiewicz+o+samotno%C5%9Bci-40375
0_1_0 to nazwa portalu internetowego, podobnego do Gadu-Gadu czy Grona. Na ten portal wchodzą wszyscy bohaterowie filmu Piotra Łazarkiewicza. — Mamy dziś takie przeświadczenie, że świat się kurczy — mówi reżyser. — Rzeczywiście, coraz łatwiej porozumiewamy się z innymi, czasem nawet obcymi ludźmi, poprzez różnego rodzaju fora. A jednocześnie coraz trudniej nawiązujemy prawdziwy kontakt z tymi, którzy są najbliżej.

Akcja „0_1_0” toczy się w ciągu jednego dnia. Miasto nad morzem. I młodzi ludzie z różnych środowisk, o różnym statusie społecznym, wykształceniu i temperamentach. Czasem mijają się na ulicy, na molo, na plaży.Film Łazarkiewicza. , powstający na podstawie dramatu Krzysztofa Bizia, to opowieść wielowątkowa.

Mąż Leny miał kiedyś ciężki wypadek, jadąc samochodem z kochanką. Teraz, przykuty do inwalidzkiego wózka, sam żyje w piekle, podejrzewając, że Lena go zdradza. Przypadkowym świadkiem tego wypadku był Jacek. Przeżył szok. Od tamtej pory boi się wychodzić z domu. Jego żona coraz gorzej radzi sobie z tą sytuacją. Tomek, chłopak z agencji towarzyskiej, trafia do „klientki”, która zaczyna prowadzić z nim dziwną grę. Ania opiekuje się bratem narkomanem. Obiecujący prawnik Filip próbuje dać sobie radę ze swoją partnerką, młodszą od niego, sięgającą często po alkohol Julią. A jest jeszcze Ilona. Jej mąż w tamtym wypadku spowodowanym przez Sebastiana zginął. I kobieta do dzisiaj nie potrafi pogodzić się z jego śmiercią.

Zdjęcia do filmu powstały w Gdyni. W mieście, gdzie obok zamożnych, nowoczesnych i otwartych na świat dzielnic ciągle jeszcze można znaleźć pozostałości po socjalizmie, stare rudery czy ogródki działkowe. Za kamerą stanął operator Wojciech Todorow. Scenografię zaprojektowała Katarzyna Sobańska, a kostiumy Dorota Roqueplo. Muzykę skomponuje Antoni Łazarkiewicz.

W „0_1_0” występuje plejada aktorów: Anna Buczek, Małgorzata Buczkowska, Marta Chodorowska, Julia Kijowska, Maria Peszek, Magdalena Popławska, Maria Seweryn, Wojciech Brzeziński, Piotr Ligienza, Marcin Kęszycki, Redbad Klynstra, Rafał Maćkowiak, Rafał Mohr, Dariusz Toczek, Tomasz Tyndyk oraz Wiesław Komasa i Malina Prześluga.

Film produkują Skorpion Art, Mediabrigade i Polsat, przy współpracy finansowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Udostępnij: