PlayStation Plus od dzisiaj również dla posiadaczy PS Vity

PlayStation Blog / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PlayStation+Plus+od+dzisiaj+r%C3%B3wnie%C5%BC+dla+posiadaczy+PS+Vity-90890
Zapowiedziane przez Sony w sierpniu rozszerzenie usługi PlayStation Plus o posiadaczy konsol PlayStation Vita dziś w końcu staje się faktem. Do tej pory tylko posiadacze PlayStation 3 mogli korzystać z dobrodziejstw jakie dawało opłacanie abonamentu PS+, czyli darmowych gier, wcześniejszego dostępu do wersji beta, automatycznych synchronizacji czy trzymania zapisanych danych w chmurze. 

Co w takim razie przygotowano z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli? Na start dostaniemy dostęp do 4 darmowych gier - "Uncharted: Złota Otchłań", "Gravity Rush", "Tales from Space: Mutant Blobs Attack" i "Chronovolt". Będziemy mogli w nie grać tak długo jak opłacać będziemy abonament PS+. Dodatkowo, będziemy mogli ustawić w konsolce automatyczne aktualizacje, przez co będzie się ona o określonej godzinie budziła, ściągała aktualizacje do gier i wysyłała zdobyte przez nas trofea na serwer. Najważniejsza, przynajmniej dla osób z małymi kartami pamięci będzie prawdopodobnie ostatnia funkcja czyli trzymanie save'ów w chmurze. Do tej pory usuwając grę z karty, kasowaliśmy również zapisane dane, co bywało naprawdę frustrujące. Teraz na save'y dostajemy 1GB miejsca na serwerze i tam możemy je bezpiecznie trzymać.

Warto dodać, że poza tymi grami wciąż mamy dostęp do całego katalogu gier na PS3, który widzicie na powyższym obrazku. Abonament płacimy raz i obejmuje on obydwie platformy. Jedyne pytanie jakie trzeba sobie zadać, to czy ta usługa warta jest 199 złotych miesięcznie - ale tu odpowiedzieć musicie już sobie sami.