Powstaje anime o Ninja-Batmanie

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+anime+o+Ninja-Batmanie-125158
Dobra wiadomość dla fanów anime, fanów Batmana i tych, którzy miło wspominają animowany projekt "Batman: Gotham Knight". W przygotowaniu jest film "Batman Ninja", który będzie przygotowaną na rynek DVD opowieścią o Człowieku-Nietoperzu przefiltrowanym przez japońską kulturę.


Projekt nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, ale dziennikarze portalu ComicBook.com wypatrzyli, że na odbywającym się w przyszłym miesiącu Comic Conie w Nowym Jorku odbędzie się poświęcony filmowi panel. Tak brzmi zapowiadająca go notka prasowa:

Warner Bros. Japan i Warner Bros. Home Entertainment łączą siły, by stworzyć zaskakujący nowy rozdział animowanej historii Batmana - "Batman Ninja", spektakularne nowe anime, którego premiera odbędzie się w 2018 roku. Bądźcie pierwszymi, którzy zobaczą kolorowy materiał z tej pomysłowej interpretacji Batmana i jego świata. W panelu wezmą udział reżyser Jumpei Mizusaki, projektant postaci Takashi Okazaki, scenarzysta Kazuki Nakashima, anglojęzyczni scenarzyści Leo Chu i Eric Garcia oraz kilkoro specjalnych gości.

Okazaki pracował wcześniej jako twórca "Afrosamuraja", natomiast Nakashima ma na swoim koncie scenariusze seriali "Futagashira" i "Kill la Kill".