Premiera "Amerykańskiego przekrętu" już w lutym

https://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22Ameryka%C5%84skiego+przekr%C4%99tu%22+ju%C5%BC+w+lutym-102394
Już na 6 lutego planowana jest premiera książki "Amerykański przekręt" Roberta W. Greene’a, która była bezpośrednią inspiracją do nakręcenia "American Hustle" w reżyserii Davida O. Russella
Film, który otrzymał trzy Złote Globy i został nominowany przez  Amerykańską Akademię Filmową do nagrody Oscara w aż dziesięciu kategoriach, jest inspirowany książką Greena. 

Weinberg, z  zasmarkanego dziecka biegającego po ulicach Bronxu wyrósł na jednego z największych oszustów Ameryki. U szczytu swojej "kariery" Mel Weinberg obracał milionami dolarów i zatrudniał kilkaset osób, ale, jak chętnie podkreślał, robił to nie dla zysku, ale dla frajdy. To Weinberg pomógł FBI wymyślić i przeprowadzić najgłośniejszą w historii biura akcję: na jej potrzeby udawał przedstawiciela niewyobrażalnie bogatych arabskich szejków, którzy chcieli inwestować w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce "szejkowie" dotarli do urzędników i polityków, którzy ułatwiali im zakładanie kasyn, kupowanie nielegalnej broni i handel narkotykami. W wyniku tych operacji dwóch senatorów i pięciu kongresmanów straciło mandaty.

"Amerykański przekręt" to książka, która pokazuje kulisy jednej z najciekawszych akcji prowadzonej przez FBI - Abscam. Operacja pierwotnie miała śledzić obrót skradzionymi dobrami, wkrótce została przekierowana do walki z korupcją polityków i urzędników państwowych. W książce odnajdziemy kulisy jednej z największych afer korupcyjnych w USA. 
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones