Problemy Johnny'ego Deppa zablokowały premierę jego filmu?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Problemy+Johnny%27ego+Deppa+zablokowa%C5%82y+premier%C4%99+jego+filmu-143287
Problemy Johnny'ego Deppa zablokowały premierę jego filmu?
źródło: Materiały prasowe
Reżyser Andrew Levitas wysłał list do studia MGM, w którym oprotestowuje decyzję wytwórni, by "zakopać" jego film "Minamata". Jego zdaniem na decyzję MGM wpłynęły osobiste problemy Johnny'ego Deppa.

Depp wciela się w fotografa Eugene'a Smitha, który pomaga zdemaskować działania Chisso Corporation. W latach 50. XX wieku firma emitowała ścieki zawierające metylortęć w rejonie zatoki Minamata w Japonii. W obsadzie są m.in. Jun Kunimura, Ryo Kase, Minami, Tadanobu Asano, Akiko Iwase i Bill Nighy.

Film miał premierę na Berlinale i został kupiony przez wytwórnię MGM. W planach była amerykańska premiera w kinach i na VOD w lutym. W międzyczasie Depp przegrał m.in. proces o zniesławienie wytoczony wydawcom gazety The Sun, która oskarżyła go o przemoc wobec Amber Heard, a potem stracił rolę Gellerta Grindelwalda w serii "Fantastyczne zwierzęta".

Levitas twierdzi, że w świetle problemów Deppa studio postanowiło nie promować filmu. Reżyser wysłał swój list nie tylko do studia, ale i do wspierających projekt The Eugene Smith Foundation oraz Minamata Foundation. Prosi on wytwórnię o przemyślenie swojej decyzji ze względu na powagę tematu. Pisze, że film był szansą na nagłośnienie sprawy i oddanie sprawiedliwości ofiarom.

Przedstawiciele studia MGM obawiają się, że osobiste problemy grającego w filmie aktora mogą rzutować negatywnie na wytwórnię. Z punktu widzenia MGM ofiary i ich rodziny są drugorzędne, czytamy w liście. Wytwórnia podjęła świadomą decyzję, by raz jeszcze skrzywdzić tych niewinnych ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones