Legendarny producent oskarżony o zgwałcenie weterana

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Producent+%22Nie+z+tego+%C5%9Bwiata%22+i+%22Sposobu+na+morderstwo%22+oskar%C5%BCony+o+gwa%C5%82t-154573
Legendarny producent oskarżony o zgwałcenie weterana
źródło: Getty Images
autor: Variety
Laurence Andries, legendarny producent telewizyjny, w kwietniu stanie przed sądem. Oskarżony jest o gwałt po podaniu mężczyźnie "pigułki gwałtu".

Sześć zarzutów dla 66-letniego producentaLaurence Andries został aresztowany przez policję w Los Angeles w sierpniu ubiegłego roku. Został zwolniony za kaucją w wysokości 150 tysięcy dolarów. 17 kwietnia odbędzie się rozprawa przedwstępna.

Prokuratura postawiła producentowi sześć zarzutów. Wszystkie dotyczą wydarzenia z czerwca 2022 roku. Ofiarą jest mężczyzna, weteran wojenny, który poznał Andries na organizowanych przez producenta szkoleniach dla przyszłych scenarzystów.

Mężczyźni zaprzyjaźnili się. John Doe (jego tożsamość nie została ujawniona) widział w nim swojego mentora. Miał też jasno postawić sprawę, że jest heteroseksualistą.

Feralnego dnia w czerwcu 2022 roku John Doe spotkał się z Andriesem. Producent zaproponował mu drinka. Jak się okazało, dorzucił do drinka "pigułkę gwałtu". Następnie Andries miał go zgwałcić.

11 marca John Doe ujawnił w rozmowie ze stacją KTLA, że prokuratura będzie domagać się kary trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie zgadza się z tym. Twierdzi, że jest to zbyt niski wymiar kary.

GettyImages-1177799804.jpg Getty Images © Mitch Haaseth


Kim jest Laurence Andries?Laurence Andries to jedna z najważniejszych postaci świata telewizji. Jako scenarzysta i producent pracował przy wielu największych hitach małego ekranu.

Był producentem serialu "Nie z tego świata", "Sposób na morderstwo" i "Zaprzysiężeni". Jako scenarzysta przygotował odcinki takich hitów jak: "Pacyfik", "Agentka o stu twarzach" i "Sześć stóp pod ziemią".

Był wiceprzewodniczącym fundacji Gildii Scenarzystów. Kreował się na mentora przyszłych scenarzystów organizując programy, seminaria, udzielając porad w podcastach.

Policja w Los Angeles uruchomiła specjalny numer kontaktowy dla osób, które mają informacje na temat kryminalnej działalności Andriesa. On sam na razie nie komentuje publicznie sprawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones