Reżyser "Avengers 2" obiecuje wkurzonego Ultrona

Entertainment Weekly / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Avengers+2%22+obiecuje+wkurzonego+Ultrona-98263
Jak doskonale wiemy, Avengers w drugim filmie zmierzą się z Ultronem. Opowiadając nie tak dawno o "Avengers: Age of Ultron", Joss Whedon zapowiedział, iż zamierza wziąć pojedyncze elementy z bogatej biografii arcywroga superbohaterów i napisać jego historię na nowo. Teraz z kolei zdradził parę szczegółów na temat "osobowości" filmowego Ultrona.


W komiksach Ultron to samoświadomy robot, którego pochłania żądza władzy. Ma mnóstwo zdolności: olbrzymią siłę, szybkość i wytrzymałość, potrafi latać, posługuje się telepatią i jest superinteligentny. W wywiadzie z Entertainment Weekly Whedon zapowiedział, że znajdzie sposób, aby uczynić go nieco bardziej "ludzkim". Twierdzi, że jego moce będą znacznie ograniczone i że zostanie podkreślony motyw jego niepohamowanego gniewu i wściekłości na Avengers. "Kocham Ultrona za to, że jest taki wkurzony, to bardzo ludzkie uczucie" - mówi reżyser - "Chcę, aby stało się kluczem do jego filmowej osobowości".

Whedon określa Ultrona jako jednego z najważniejszych wrogów Avengers i dlatego było dla niego oczywiste, że powinien stać się przeciwnikiem herosów w kontynuacji. Całość nie będzie adaptacją żadnego komiksu.

Udostępnij: