Reżyser "Szpiega" stworzy serial na podstawie filmu Bergmana

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Szpiega%22+stworzy+serial+na+podstawie+filmu+Bergmana-147001
Reżyser "Szpiega" stworzy serial na podstawie filmu Bergmana
źródło: Getty Images
autor: Duffy-Marie Arnoult
Adaptacja kolejnego dzieła Ingmara Bergmana zmierza do telewizji. Szwedzki nadawca publiczny SVT stworzy sześcioodcinkowy serial na podstawie scenariusza słynnego reżysera do filmu "Wiarołomni", zrealizowanego w 2000 roku przez Liv Ullmann. Za kamerą nowego przedsięwzięcia stanie Tomas Alfredson ("Szpieg", "Pozwól mi wejść").

"Wiarołomni" – nowy serial i oryginalny filmAutorką scenariusza do serialu będzie Sara Johnsen ("22 lipca"). Jak przyznał Alfredson, sam kontaktował się z Bergmanem jeszcze w 2001 roku z propozycją reinterpretacji scenariusza. Ten miał być początkowo przeciwny takiemu pomysłowi, ale z czasem okazał się podekscytowany projektem. Trudno mi stwierdzić czy kiedykolwiek stanąłem przed bardziej wymagającym zadaniem twórczym. Obiecuję, że oddam hołd temu, co było i będę ciężko pracował nad końcowym efektem, zapewniał reżyser "Pierwszego śniegu".

GettyImages-137657500.jpg Getty Images © Adam Berry

Tomas Alfredson i Gary Oldman podczas premiery filmu "Szpieg"

Filmowi "Wiarołomni" to opowieść o miłosnym trójkącie obserwowanym z perspektywy pisarza Bergmana. Stworzona przez niego bohaterka Marianne, żona dyrygenta Marcusa, wdaje się w romans z przyjacielem męża, reżyserem Davidem, co doprowadza do rozpadu rodziny. Fabuła miała być inspirowana osobistymi doświadczeniami szwedzkiego reżysera, który udostępnił scenariusz do zaadaptowania swojej długoletniej współpracowniczce Liv Ullmann. Aktorka zrealizowała wcześniej film telewizyjny na podstawie skryptu Bergmana, "Intymne zwierzenia" z 1996 roku.

Ostatnią telewizyjną adaptacją dzieła Bergmana były zeszłoroczne "Sceny z życia małżeńskiego", stworzone przez Hagaia Leviego dla HBO. W parę głównych bohaterów – Mirę i Jonathana – wcielili się Jessica Chastain oraz Oscar Isaac. Zwiastun pięcioodcinkowej produkcji możecie obejrzeć poniżej:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones