Cumberbatch jako mężczyzna żyjący od stuleci

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Benedict+Cumberbatch+w+serialowej+ekranizacji+bestsellera+%22Jak+zatrzyma%C4%87+czas%22-150355
Cumberbatch jako mężczyzna żyjący od stuleci
źródło: Getty Images
autor: Jon Kopaloff
Benedict Cumberbatch zagra w serialowej adaptacji bestsellerowej powieści "How to Stop Time", której autorem jest Matt Haig. W Polsce wydano ją pod tytułem "Jak zatrzymać czas". To połączenie romansu i szpiegowskiego thrillera.

O czym opowie „How to Stop Time” z Cumberbatchem?
Bohaterem książki jest Tom Hazard, pozornie zwyczajny mężczyzna, który cierpi na bardzo rzadką przypadłość znaną jako anageria. Utrzymała go ona przy życiu przez stulecia. Osoby takie jak Tom zwykle budziły strach, były niezrozumiane i prześladowane. Ich życie polega na nieustannej stracie, bo rodzina, dzieci i ukochani umierają na ich oczach. W celu przetrwania cierpiący na anagerię stworzyli tajne stowarzyszenie, które zapewnia im bezpieczeństwo, ale za cenę przestrzegania surowych zasad. Pierwsza zasada, ta którą zamierza złamać Tom, brzmi: nigdy się nie zakochuj.

Kiedy tylko przeczytałem "Jak zatrzymać czas", potencjał tej historii wydał mi się oczywisty, skomentował Cumberbatch. W swoim niepodrabialnym stylu Matt po raz kolejny pyta, co to znaczy być człowiekiem i żyć - w tym wypadku bardzo długo. Robi to z powagą, wnikliwością, humorem, dramatem i daje mnóstwo inspiracji.

Serial ma mieć sześć odcinków. Scenariusz pisze DC Moore ("Mary & George"). Za kamerą stanie Tomas Alfredson.

Cumberbatcha widzieliśmy ostatnio w widowisku "Doktor Strange w multiwersum obłędu":


Tomas Alfredson - najważniejsze filmyTomas Alfredson pracował już z Benedictem Cumberbatchem przy okazji filmu "Szpieg" (2011). W filmografii szwedzkiego reżysera są ponadto "Pozwól mi wejść" (2008), "Pierwszy śnieg" (2017) i "Nowy gang Jönssona" (2020).


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones