Robert Redford w roli... konia

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Redford+w+roli...+konia-21238
Robert Redford to kolejny aktor, który dołączył do obsady udzielającej głosów bohaterom filmu "Pajęczyna Charlotty", który dla studia Paramount reżyseruje Gary Winick. Gwiazdor "wcieli się" w postać cierpiącego na arachnofobię (lęk przed pająkami) konia, który na widok tytułowej bohaterki zawsze wpada w panikę.

Oprócz Redforda w obsadzie filmu znaleźli się Julia Roberts (tytułowa pajęczyca Charlotte A. Cavatica), Oprah Winfrey (gęś Gussy), John Cleese (owca Samuel), Steve Buscemi (szczur Templeton), Cedric The Entertainer (gęś Golly), Reba McEntire i Kathy Bates (ironiczne krowy Betsy i Bitsy), Thomas Haden Church (kruk Brooks) oraz Andre '3000' Benjamin (drugi kruk, Elwyn).

"Pajęczyna Charlotty" łączyć będzie w sobie film animowany i aktorski. W głównych rolach aktorskich wystąpią Dakota Fanning, Siobhan Fallon Hogan, Kevin Anderson, Gary Basaraba, Essie Davis i Nate Mooney.

Opublikowana po raz pierwszy w 1952 roku powieść "Pajęczyna Charlotty" E.B. White'a opowiada o małej mieszkance farmy w stanie Maine, która wraz ze swoją przyjaciółką, tkającą magiczną nić pajęczycą Charlotte, stara się uchronić prosiaczka o imieniu Wilbur przed rzeźnickim nożem.

Premiera filmu planowana jest na 23 czerwca 2006, a zdjęcia są obecnie realizowane w Melbourne.
Udostępnij: