Rodriguez z oscarowego "Sugar Man" da koncert w Polsce

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Rodriguez+z+oscarowego+%22Sugar+Man%22+da+koncert+w+Polsce-100938
Sixto Rodriguez, bohater nagrodzonego Oscarem filmu Malika Bendjelloula "Sugar Man" zagra w Polsce. Koncert odbędzie się 28 marca w warszawskiej Sali Kongresowej.


Rodriguez, czyli tak naprawdę Sixto Rodriguez, to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Jego pierwsze koncerty datować można na lata 60. ubiegłego wieku, kiedy to muzyk występować zaczął w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez nagrał dwa studyjne albumy - "Cold Fact" (1969) i "Coming from Reality" (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje. Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli Rodriqueza, co zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery.

Bilety na występ trafią do sprzedaży w najbliższy piątek! 
Udostępnij: