Scenarzyści "Iron Mana" szykują tekst do "Akiry"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzy%C5%9Bci+%22Iron+Mana%22+szykuj%C4%85+tekst+do+%22Akiry%22-54191
W czerwcu informowaliśmy, iż upadły plany realizacji amerykańskiej wersji "Akiry". Projekt stracił wtedy reżysera (Ruairiego Robinsona) oraz wsparcie Warner Bros. Jednak wizja anglojęzycznej i do tego aktorskiej wersji "Akiry" wciąż kusi i należąca do Leonardo DiCaprio firma producencka Appian Way zatrudniła właśnie nowych scenarzystów. Są nimi Mark Fergus i Hawk Ostby, autorzy tekstu do "Iron Mana".

"Akira" wydawany był w Japonii w latach 1982-90. W Stanach ukazał się w sześciu tomach. Akcja oryginału rozgrywała się w Neo-Tokio i opowiada o przygodach Kanedy, dowódcy gangu motocyklowego i jego przyjaciół. Jeden z nich - Tetsuo - zostaje porwany przez wojsko, które pragnie się nim posłużyć przy tajnym projekcie o nazwie Akira. Kaneda postanawia ruszyć mu na ratunek, ale Tetsuo nie jest już tym samym człowiekiem. Po doświadczeniach, które na nim przeprowadzono, zyskał on olbrzymią moc, która może zniszczyć całe miasto.

Nowa wersja rozgrywać się będzie w postapokaliptycznym Nowym Manhattanie. Plany przewidują zdjęcia w 2010 roku, a premierę rok później.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones