Sega szykuje aktorski film na bazie serii gier "Yakuza"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sega+szykuje+aktorski+film+na+bazie+serii+gier+%22Yakuza%22-139476
Sega szykuje aktorski film na bazie serii gier "Yakuza"
Sega szykuje aktorski film na bazie popularnego cyklu gier "Yakuza". Za produkcję mają odpowiadać 1212 Entertainment i Wild Sheep Content.

Filmowa "Yakuza" jest na bardzo wczesnym etapie przygotowań. Nie ma jeszcze fabuły, a scenarzysta jest dopiero poszukiwany. Prawdopodobnie film będzie jednak skupiał się na Kazumie Kiryu.

Początek serii dała gra "Yakuza" z 2005 roku. Jej bohaterem był właśnie Kazuma Kiryu, były członek yakuzy, który spędził 10 lat w więzieniu biorąc na siebie winę za zabójstwo swojego szefa. Po odsiedzeniu wyroku wraca do Kamuro-cho, gdzie wpada w pułapkę zastawioną na niego przez pragnących zemsty członków mafii. Po lawinie niekorzystnych wypadków Kazuma spotyka dziewczynę, która stanowi klucz do rozwiązania tajemnicy zniknięcia dziesięciu miliardów jenów skradzionych mafii. Poprzysięga bronić dziewczyny i zrobić wszystko, aby uratować stracony honor...

Planowany przez Segę film nie jest pierwszym, który powstał na bazie gry. W 2007 roku Takashi Miike nakręcił "Ryū ga Gotoku: Gekijō-ban" (Like a Dragon), w którym Kazumę Kiryu zagrał Kazuki Kitamura.
Udostępnij: