Short Waves Online / Druga fala — jesień z krótkim kinem!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Short+Waves+Online+Druga+fala+%E2%80%94+jesie%C5%84+z+kr%C3%B3tkim+kinem-140394
Short Waves Online / Druga fala — jesień z krótkim kinem!
źródło: Materiał nadesłany

Short Waves Festival zaprasza na 20 krótkich metraży: ONLINE, bezpłatnie, od piątku przez cały weekend i wielki finał z koncertem poznańskiego zespołu Wczasy.Krótkometrażowy sezon festiwalowy planowaliśmy zakończyć z przytupem kolejną edycją Short Waves on Tour - czyli pokazami krótkiego kina w całej Polsce. Z pewnych oczywistych przyczyn postanowiliśmy jednak przenieść wydarzenie do sieci i tak powstał kolejny event Short Waves Online! Z tytułami z Konkursu Polskiego, które miały wyruszyć w Polskę, mamy dla Was łącznie aż 3 zestawy festiwalowych filmów: Konkurs Polski / The Best of Urban View / The Best of Dances with Camera. Obejrzycie je ZA DARMO od 27.11.2020 na platformie FILMCHIEF HUB. Wystarczy krótka rejestracja, aby uzyskać dostęp do 20 filmów, od najlepszych polskich krótkich metraży po filmy z Brazylii, Hiszpanii czy Finlandii. Short Waves jest ONLINE.
Co więcej, w ramach Konkursu Polskiego, widzowie zgromadzeni przed ekranami telewizorów, smartfonów i różnego rodzaju kina domowego będzie mogła zagłosować na ulubiony film. Głosowanie odbędzie się w sieci! Reżyser najlepszego krótkiego metrażu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 7.000 zł.

A już 30 listopada, w poniedziałek o 20:00, na Facebooku Short Waves Festival – wielki finał: ogłoszenie wyników plebiscytu i transmisja koncertu poznańskiego duetu Wczasy, prosto ze Sceny Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnej! Wczasy tworzą Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło. Ich muzyka to piosenkowe nawiązania do nowej fali oraz synthpopu z lat 80.
Wydarzenie na Facebooku.

PROGRAM WYDARZENIA:


Short Waves on Tour / Konkurs Polski:


Filmy animowane, fabularne oraz dokumentalne, prezentujące silną pozycję kina gatunkowego w polskim krótkim metrażu. Selekcja najlepszych tytułów z Konkursu Polskiego minionej edycji festiwalu.

"Koniec Sezonu" (Polska 2019. Reż. Staszek Cuske, Dokument. 20')
"Deszcz" (Polska 2019. Reż. Piotr Milczarek, Animacja. 5')
"Moje Serce" (Polska 2019. Reż. Damian Kocur, Fabuła. 30')
"Story" (Polska 2019. Reż. Jola Bańkowska, Animacja. 5')
"Synchronizacja" (Polska 2019. Anna Kasińska, fabuła. 20')
"Na Krańcu Miasta" (Polska 2019. Reż. Daria Kasperek, fabuła. 14')

Publiczność zgromadzona na pokazach w kinach całym kraju miała zagłosować na wybrany film z Konkursu Polskiego. Głosowanie przenosimy ONLINE! Reżyser najlepszego krótkiego metrażu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 7.000 zł.

The best of URBAN VIEW:


Selekcja filmów z międzynarodowego konkursu, związanych z architekturą, urbanistyką i designem. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę.

"The Headless Gatherer" (Niemcy 2019, reż. Igor Shin Moromisato, animacja 15') 
"Dogs Barking at Birds" (Portugalia 2019, reż. Leonor Teles, fabuła 21')
"In Between" (Kosowo 2019, reż. Samir Karahoda, dokument 14')
"Flexible Bodies" (Niemcy 2019, reż. Louis Fried, fabuła 19')
"Kopacabana" (Brazylia 2019, reż. Marcos Bonisson, Khalil Charif, eksperyment 14')

The best of DANCES WITH CAMERA:


Selekcja filmów z międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. W programie znajdą się produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku.

"Etch" (Wielka Brytania 2019, reż. Abby Warrilow, Lewis Gourlay, 7')
"The Last Children" (Francja 2019 reż. Fu Le, 11')
"Under the Skin" (Hiszpania 2019, reż. Carmen Porras, 15')
"Mudlove" (Finlandia 2019, reż. Tero Peltoniemi, 7')
"Maids" (Argentyna 2019, reż. Sofia Castro, 5')  
"Cinderella games" (Wielka Brytania 2019, reż. Jessica Wright & Morgann Runacre-Temple, 7')
"Sirens Tango" (Stany Zjednoczone 2018, reż. Lisa Le Lievre, 12')
"Toporzeł" (Polska 2019, reż. Iwona Pasińska, 10')
"Unframed" (Polska 2018, reż. Paweł Zawadzki, 10')


Short Waves Festival od ponad 10 lat promuje kino krótkometrażowe w Polsce i za granicą. Krótkie kino ze względu na specyfikę formatu (do 30 minut) i proces twórczy różniący się od produkcji filmów pełnometrażowych, potrafi szybko reagować na zmiany na wielu płaszczyznach, m.in. społecznych, ekologicznych, technologicznych i tym samym stanowić dynamiczny komentarz do otaczającej nas rzeczywistości. Short Waves Festival to pokazy konkursowe (Konkurs Polski, Konkurs Międzynarodowy, Dances With Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych), pozakonkursowe bloki tematyczne, wydarzenia audiowizualne, muzyczne, wyjście poza salę kinową – plenery i pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych czy prywatnych mieszkaniach.

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów ze świata krótkiego kina i Short Waves za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych festiwalu:

Facebook / @festivalshortwaves
Instagram / @short_waves
Twitter / @short_waves
YouTube / @shortwavesfestival

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones