Sony wyruszy z twórcami "Smallville" w podmorską podróż z kapitanem Nemo

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sony+wyruszy+z+tw%C3%B3rcami+%22Smallville%22+w+podmorsk%C4%85+podr%C3%B3%C5%BC+z+kapitanem+Nemo-105606
Sony stawia na projekt, z którym bez powodzenia wytwórnia Disneya zmaga się od wielu lat. Chodzi o ekranizację powieści Juliusza Verne'a "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi". Sony zakupiło właśnie scenariusz "Twenty Thousand Leagues Under the Sea" autorstwa Alfreda Gougha i Milesa Millara, twórców serialu "Tajemnice Smallville".Powieść stanowi drugą część trylogii Verne'a. Wydana została w 1870 roku. Akcja rozgrywa się w roku 1866, a główne postaci to tajemniczy kapitan Nemo, zoolog profesor Pierre Aronnax, jego służący – Conseil, harpunnik Ned Land. Według rękopisu Verne'a Nemo był Polakiem, powstańcem styczniowym zesłanym na Syberię, który po powrocie pragnął pomścić śmierć rodziny wskutek rosyjskich represji po powstaniu styczniowym, zatapiając statki rosyjskiej floty handlowej. Wydawca Pierre-Jules Hetzel ze względu na dobro stosunków francusko-rosyjskich zasugerował mu jednak zmianę – w "Tajemniczej wyspie" kapitan okazuje się być Hindusem, księciem Dakkarem.

Szczegóły scenariusza Gougha i Millara nie są na razie znane. Ma to ponoć być współczesne spojrzenie na słynną historię.

Sony wyrusza więc na wody, na których od lat przebywa Disney. Pierwotnie obraz miał wyreżyserować McG. Ten projekt upadł jednak w 2009 roku. W 2011 rokiem odzyskał życie wraz z zaangażowaniem na stanowisko reżysera Davida Finchera. Ten przez kilka lat przygotowywał obraz, by ostatecznie z niego zrezygnować. Jego wizja okazała się zbyt ambitna, a przede wszystkim kosztowna. Fincher powiedział "nie", kiedy studio nie zgodziło się na proponowany przez niego budżet. Teraz, gdy konkurencja bierze się do działania, Disney prawdopodobnie spróbuje zrealizować film z kimś innym u sterów.

Co ciekawe "Twenty Thousand Leagues Under the Sea" dla Sony wyprodukują Joe Roth i Palak Patel, którzy współpracują z Dinseyem przy baśniowych projektach studia. Odpowiadali za "Czarownicę", a teraz pracują przy sequelu "Alicji w Krainie Czarów" pod tytułem "Through the Looking Glass".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones