"Tajemnice Smallville" czeka reboot? Twórcy serialu odpowiadają

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Wednesday%22+wspominaj%C4%85+sw%C3%B3j+wielki+hit+ze+%C5%9Bwiata+DC+%22Tajemnice+Smallville%22-148987
"Tajemnice Smallville" czeka reboot? Twórcy serialu odpowiadają
Serial "Wednesday" okazał się jednym z największych przebojów w historii platformy Netflix. Jednak dla jego twórców, Ala Gougha i Milesa Millara, nie jest to pierwszy ogromny sukces w karierze. Na początku XXI wieku zaprezentowali światu serial, który przez dekadę cieszył się wielką popularnością. Chodzi oczywiście o "Tajemnice Smallville". W jednym z ostatnich wywiadów panowie wrócili do tamtego serialu.

Reboot "Tajemnic Smallville"? Dziś jest to niemożliweGough i Millar w rozmowie z portalem The Hollywood Reporter przyznali, że serial ma trochę wad i nie wszystko w nim dobrze się zestarzało. Za największą wadę podają to, co zresztą nie podoba się wielu fanom "Tajemnic Smallville", że wątek romansowy Clarka i Lany został niepotrzebnie straszliwie rozciągnięty.

Przyznają również, że sama postać Lany nie wyszła im najlepiej. Była za słabą bohaterką, często stawiana była w pozycji statystki we własnym życiu. Millar twierdzi, że dziś tę Lanę stworzyliby inaczej.


Czy to jednak oznacza, że reboot "Tajemnic Smallville" jest w planach? Nic podobnego. Gough i Millar twierdzą wręcz, że dziś ten serial w ogóle nie mógłby powstać. Dlaczego? Głównym powodem jest DC Studios. Panowie nie wierzą, że otrzymaliby zgodę na mocne odejście od komiksowego kanonu. Są przekonani, że idea z deszczem meteorów, który nie tylko sprowadził Supermana na Ziemię, ale też odmienił świat (i pozbawił Leksa Luthora włosów) dziś zostałaby zablokowana.

Twierdzą też, że nie ma potrzeby robić nowej wersji, skoro James Gunn już zapowiedział film o młodym Supermanie. Zarówno Gough i Millar wierzą, że Gunn jest w stanie opowiedzieć fantastyczną historię o tej kosmicznej sierocie.

O serialu "Tajemnice Smallville""Tajemnice Smallville" debiutowały w 2001 roku. Głównym bohaterem był nastoletni Clark Kent (w tej roli Tom Welling). Serial opowiadał o jego młodzieńczych perypetiach w szkole i w życiu osobistym oraz powolnym odkrywaniu swojego kosmicznego dziedzictwa. W kolejnych sezonach zobaczyliśmy na ekranie nowe wersje wielu znanych i mniej znanych bohaterów i złoczyńców z kart komiksów DC.


"Tajemnice Smallville" przetrwały na antenie The WB, a potem The CW, do maja 2011 roku. Tom Welling i grająca Lois Lane Erica Durance powrócili do Arrowverse w mega-crossoverze "Crisis on Infinite Earths", w którym ustalono, że akcja serialu rozgrywała się w uniwersum Ziemia-167.

W przygotowaniu jest serial animowany stanowiący kontynuację "Tajemnic Smallville". Pomysłodawcami fabuły są Tom Welling i grający w oryginalnym serialu Luthora Michael Rosenbaum. Gough i Millar są z tym projektem także związani. W obsadzie pojawi się wiele znajomych osób. Zabraknie jednak Allison Mack (serialowa Chloe Sullivan), która odbywa właśnie karę więzienia skazana na trzy lata pozbawienia wolności za handel ludźmi.

Spot serialu "Tajemnice Smallville"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones