Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Susanne+Bier+za+kamer%C4%85+serialu+HBO+z+Nicole+Kidman-130654

Susanne Bier za kamerą serialu HBO z Nicole Kidman

  • Variety
  • autor: mw
  • Filmy
Wybrano reżyserkę nowego serialu z Nicole Kidman, za którego produkcję odpowiada twórca "Wielkich kłamstewek" David E. Kelley. Za kamerą "The Undoing" stanie laureatka Emmy, a także Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny Susanne Bier ("W lepszym świecie"). 

GettyImages-1029336178.jpg
Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Będzie to ekranizacja powieści Jean Hanff Korelitz wydanej w Polsce pod tytułem "Nie chciałaś wiedzieć". Grace, spełniona żona i matka, ma wspaniałe życie. Jest cenioną terapeutką. Wkrótce ma ukazać się jej książka "Nie chciałaś wiedzieć", w której namawia kobiety, by zaczęły ufać swojej intuicji i kierowały się głosem rozsądku w doborze partnerów. Wierzy w to, że pierwsze wrażenie jest nieomylne. Nieoczekiwanie jej życie rozpada się na kawałki. Mąż przepada bez wieści, a nowa znajoma Grace zostaje zamordowana. Policja puka do jej drzwi. Niebawem terapeutka dokonuje serii przerażających odkryć. Okazuje się, że żyła w świecie iluzji i kłamstw. Zdruzgotana tym, jak daleko rozminęła się z własną teorią, musi zbudować swój świat na nowo...

Kidman zagra Grace i będzie jedną z producentek "The Undoing". Kelley jako twórca serialu jest autorem scenariusza i producentem. Bier wyreżyseruje natomiast dla HBO wszystkie 6 odcinków. 

zobacz też: