Tom Cruise nie został zapomniany przez świat

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Cruise+nie+zosta%C5%82+zapomniany+przez+%C5%9Bwiat-94860
Tom Cruise nadal jest potęgą, przynajmniej poza granicami Stanów Zjednoczonych. "Niepamięć", na tydzień przed amerykańską premierą, trafiła w weekend do 52 krajów świata, z czego w 48 znalazła się na pierwszym miejscu. Widowisko SF zarobiło 61,1 mln dolarów.

Obraz najlepiej sprzedał się w Rosji, gdzie zgarnął 8,6 mln dolarów. Niewiele mniej, bo 7,9 mln dolarów, zarobił w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Co drugi sprzedany w weekend w Korei Południowej bilet kinowy był właśnie na "Niepamięć", co dało 4,1 mln dolarów. Ponad 3 miliony dolarów film zarobił we Francji, a także w Australii i Hiszpanii.

Na drugim miejscu znalazła się animacja DreamWorks dystrybuowana przez 20th Century Fox "Krudowie". W weekend film zarobił 25,5 mln dolarów, a jego łączny zagraniczny wynik wynosi 244,8 mln dolarów. Dzięki temu za tydzień obraz awansuje na pierwsze miejsce najbardziej kasowych premier roku poza granicami USA.

Najniższy stopień na podium przypadł widowisku akcji "GI Joe: Odwet". Obraz zwiększył swoje wpływy o 15,6 mln dolarów. Łącznie poza USA film zarobił już 168,3 mln dolarów, czyli więcej niż "Czas Kobry".

W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla familijnej produkcji Disneya "Oz Wielki i Potężny" (5,2 mln) oraz komedii "Straszny film 5" (3,5 mln).