Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Hellboya%22+wybra%C5%82+gwiazdy+The+Reckoning-134153

Twórca "Hellboya" wybrał gwiazdy The Reckoning

  • Deadline
  • autor: żg
  • Filmy, Inne
Reżyser i scenarzysta Neil Marshall znany z "Gry o tron" i "Westworld" obsadził w swoim nowym thrillerze Joe Andersona ("The Crazies"), Stevena Waddingtona ("Gra tajemnic") i Seana Pertwee (Gotham). Wystąpią u boku zatrudnionej już Charlotte Kirk ("Vice"). 

GettyImages-874491254 (1).jpg
Getty Images © Paul Archuleta


Na tle Wielkiej Zarazy i kolejnych polowań na czarownice, Grace Haverstock (Kirk) zmaga się z tragiczną śmiercią swojego męża Josepha (Anderson) - w społeczeństwie, które jest całkowicie pochłonięte strachem i śmiercią. Kobieta jest fałszywie oskarżana o bycie czarownicą i wtrącona do więzienia za przestępstwo, którego nie popełniła. Grace musi znosić prześladowania fizyczne ze strony najbardziej bezwzględnego łowcy czarownic, sędziego Moorcrofta (Pertwee) i stawić czoła wewnętrznym demonom.

"The Reckoning" to dla mnie coś więcej niż film - powiedział reżyser - To opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, która wymaga ekranizacji. Ale przede wszystkim jest to szansa, że wrócę do horroru. Ten film jest efektem wyjątkowej i wysoce kreatywnej współpracy. Zebrałem niesamowitą grupę talentów, zarówno tych przed, jak i za kamerą, aby ożywić tę potężną historię. Ostrzegam: "The Reckoning" nadchodzi...

Filmografię Marshalla zamyka reboot "Hellboya", który trafi do kin 12 kwietnia 2019 roku. Nieoficjalnie mówi się, że brytyjski reżyser miałby także nakręcić w niedalekiej przyszłości kontynuację widowiska "Kong: Wyspa czaszki".

zobacz też: