Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+Unia+Europejska+chce+rezygnacji+z+jako%C5%9Bci+HD+w+internecie-137011

UPDATE: Unia Europejska chce rezygnacji z jakości HD w internecie

  • CNN
  • autor: mp
  • Seriale, Filmy, Inne
UPDATE: Netflix zgodził się na zmniejszenie przepływności. Dotyczy to wyłącznie Europy i zostanie wprowadzone na okres 30 dni. W rozmowie z portalem Variety przedstawiciel platformy stwierdził, że obciążenia sieci internetowych przez osoby korzystające z Netfliksa zmniejszą się o 25%. Na razie platforma nie ujawniła, w jaki sposób zamierza tego dokonać, ani w jaki sposób odbije się to na jakości obrazu.

Unia Europejska obawia się kryzysu internetowego. Z tego też powodu namawia firmy, platformy streamingowe oraz internautów, by zrezygnowali z materiałów wideo w HD i korzystali ze standardowej jakości.

GettyImages-1125671814.jpg
Getty Images © Future Publishing


Komisarz Thierry Breton ujawnił, że już w środę rozmawiał w tej sprawie z szefem Netfliksa Reedem Hastingsem. Rozmowy są kontynuowane dzisiaj. Breton na Twitterze zaapelował też do Europejczyków, by #SwitchtoStandard wszędzie tam, gdzie HD nie jest niezbędne.

Unia Europejska obawia się przeciążenia łączy internetowych po tym, jak miliony mieszkańców Wspólnoty zostało uziemionych w domach na kwarantannie, z powodu zamknięcia ich miejsc pracy/nauki lub też dlatego, że wykonują swój zawód zdalnie. UE chce więc wszelkimi metodami zabezpieczyć płynne i prawidłowe funkcjonowanie internetu w czasie koronawirusowego kryzysu.

Póki co nie zanotowano w Unii Europejskiej poważniejszych przypadków załamania się sieci internetowej pomimo znaczne zwiększenia ruchu. Firmy telekomunikacyjne deklarują, że będą wspierać działania Komisji oraz władz poszczególnych państw mające na celu utrzymanie płynności przepływu danych w sieci.