W 2016 roku świat znów zanuci "Batman! Batman! Batman!"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/W+2016+roku+%C5%9Bwiat+zn%C3%B3w+zanuci+%22Batman+Batman+Batman+%22-110631
Macie dość mrocznego Batmana? W takim razie ta wiadomość powinna Was ucieszyć. Z okazji 50. rocznicy premiery kultowego serialu "Batman" na rynku DVD/Blu-ray pojawi się nowy film animowany. Projekt nosi tytuł "Batman 1966 (Animated Movie)".


Choć szczegóły fabuły nie zostały ujawnione, jest oczywiste, że możemy spodziewać się barwnych, campowych przygód Batmana i Robina. Tym bardziej że główni bohaterowie przemówią głosami Adama Westa i Burta Warda. Film ma trwać 90 minut i widzowie będą mogli go obejrzeć mniej więcej w tym samym czasie, kiedy do kin wejdzie "Batman V Superman: Dawn of Justice".

Serial "Batman" stał się kulturowym fenomenem. Królował w telewizji pod koniec lat 60. i doczekał się nawet kinowej wersji. Później jednak na lata zniknął, a to za sprawą sądowej batalii Warner Bros. i 20th Century Fox co do praw do show. Kilka lat temu strony doszły do porozumienia i od tamtej pory "Batman" znów cieszy się popularnością. Pojawiły się zabawki i gadżety, DC Comics wydało w 2013 roku komiks inspirowany serialem, a w ubiegłym roku wszystkie sezony "Batmana" w odświeżonej wersji zostały wydane na Blu-rayu i DVD.

Na razie nie wiadomo, czy reszta żyjących członków obsady serialu również będzie pracować przy "Batman 1966 (Animated Movie)". Za to jest pewne, że w przypadku dobrego przyjęcia przez fanów, możemy spodziewać się kontynuacji. Wstępne prace nad nią już trwają, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta prawdopodobnie dopiero w 2016 roku.

"Batman 1966 (Animated Movie)" zostanie prawdopodobnie wydane przez Warner Bros. w ramach DC Universe Animated Original Movies, ale nie będzie z innymi tytułami cyklu powiązany, lecz pozostanie niezależnym projektem.
Udostępnij: