WIDEO: Przygotujcie się na premierę "Gorejącego krzewu"

https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Przygotujcie+si%C4%99+na+premier%C4%99+%22Gorej%C4%85cego+krzewu%22-93608
3 marca, na antenie HBO będzie miał premierę najnowszy film Agnieszki Holland, zrealizowany w Czechach przez HBO Europe – "Gorejący krzew". Trzyczęściowy film przedstawia historię procesu w obronie dobrego imienia Jana Palacha - czeskiego studenta, który w 1969 roku, w proteście przeciwko inwazji Układu Warszawskiego i apatii czeskiego społeczeństwa, dokonał aktu samospalenia.

Zanim włączycie HBO, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna:
 
"Gorejący krzew" to efekt współpracy Agnieszki Holland i czeskiego debiutującego scenarzysty, Štěpána Hulika, który w bardzo wiarygodny sposób oddał realia prezentowanych w filmie czasów i związanych z nimi zdarzeń.

Film opisuje niezwykle ważny okres w historii Czechosłowacji, który jak dotąd nie doczekał się odpowiedniej prezentacji w czeskiej kinematografii. W pierwszych scenach oglądamy rekonstrukcję wstrząsającego aktu, na jaki zdecydował się student wydziału filozofii Uniwersytetu Karola, który  16 stycznia 1969 roku w proteście przeciw sowieckiej okupacji dokonał samospalenia na praskim Placu Karola i zmarł cztery dni później. Po śmierci Palacha, na życzenie rodziny, obrony jego dobrego imienia podjęła się odważna adwokatka, Dagmar Burešová, która założyła w sądzie, od początku przegraną sprawę przeciw czechosłowackim władzom.
 
Pierwsza część trzyczęściowego filmu "Gorejący krzew" będzie miała premierę w Polsce 3 marca na antenie HBO o godzinie 20.10. Pierwsza część filmu od 3 marca będzie odkodowana w HBO GO.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: