Poznajcie następcę Denzela Washingtona. Oto nowy "Człowiek w ogniu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Yahya+Abdul-Mateen+II+w+nowej+wersji+%22Cz%C5%82owieka+w+ogniu%22.+Serial+powstaje+dla+platformy+Netflix-156025
Poznajcie następcę Denzela Washingtona. Oto nowy "Człowiek w ogniu"
źródło: Getty Images
autor: Variety
Rok temu informowaliśmy o tym, że platforma Netflix szykuje serial "Man on Fire". Teraz poznaliśmy jego gwiazdę.    

Yahya Abdul-Mateen II jako "Człowiek w ogniu"Serial bazuje na pierwszych dwóch tomach cyklu powieściowego A.J. Quinnella "Man on Fire" i "The Perfect Kill". Scenarzystą i showrunnerem jest Kyle Killen ("Halo"). Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje Steven Caple Jr., reżyser "Transformers: Przebudzenie bestii" i "Creed 2".

Gwiazdą serialu został Yahya Abdul-Mateen II. Aktor grał ostatnio w takich widowiskach jak "Candyman", "Matrix Zmartwychwstania" oraz "Aquaman i Zaginione Królestwo". W "Man on Fire" będzie nie tylko aktorem, ale również jednym z producentów wykonawczych.

Bohaterem serialu będzie John Creasy. Kiedyś był doskonałą maszyną do zabijania. Potrafił przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach. Akcje w siłach specjalnych to jednak przeszłość. Teraz cierpi na PTSD prześladowany przez osobiste demony. John jednak walczy o to, by odzyskać równowagę w życiu i odkupić swoje winy. Szybko jednak znajdzie się w sytuacji bez wyjścia zmuszony do walki na śmierć i życie.


Filmowe adaptacje "Człowieka w ogniu"Pierwszą ekranizacją powieści nie był film Tony’ego Scotta. W latach 80. powstała włosko-francuska wersja. W roli głównej wystąpił Scott Glenn, któremu na ekranie partnerowali Joe Pesci, Jonathan Pryce i Jade Malle. Już w XXI wieku powstał bollywoodzki remake amerykańskiego hitu.

W filmie z 2004 roku zagrali Dakota Fanning, Christopher Walken, Radha Mitchell, Giancarlo Giannini i Mickey Rourke.

Zwiastun filmu "Człowiek w ogniu"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones