Zapraszamy na specjalny pokaz filmu "Raj: miłość"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Zapraszamy+na+specjalny+pokaz+filmu+%22Raj%3A+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87%22-88588
Od piątku w kinach można oglądać "Raj: miłość", pierwszą część filmowej trylogii o cnotach Ulricha Seidla. My szczególnie zapraszamy do warszawskiej Kinoteki, gdzie w piątek o 20.30 odbędzie się specjalny pokaz filmu połączony z dyskusją "'Raj: Miłość' – seksualność na styku Północy i Południa".Czy seksualność ma wiek i wygląd? Ile jesteśmy w stanie zapłacić żeby poczuć się atrakcyjnymi w dobie bardzo sprecyzowanych kanonów piękna? Czego Europejczycy dowiadują się o swojej kulturze na złotych pisakach w Kenii? - po premierze filmu zapraszamy do dyskusji z zaproszonymi gośćmi:

Małgorzata Szwarocka – seksuolog, prowadzi praktykę terapeutyczna w Warszawskiej Grupie Psychologicznej;
Ewa Kownacka – trenerka, edukatorka w zakresie wielokulturowości, współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem;
Agnieszka Wądołowska – dziennikarka, reporterka Kultury Liberalnej, publikuje m.in. w "Dużym Formacie".

Rozmowę poprowadzi Karolina Giedrys-Majkut – prezeska Fundacji Generator, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu "Kinoterapia", wieloletnia współpracowniczka magazynu filmowego "Cinema", autorka recenzji filmowych i wywiadów.

Bilety na pokaz specjalny filmu "Raj: miłość" i towarzyszącą mu dyskusję do nabycia w kasach Kinoteki oraz na stronie www.kinoteka.pl.

Tytułowy "raj" to okolice nadmorskich kurortów w Kenii, gdzie Europejki w średnim wieku udają się na poszukiwanie młodych Afrykańczyków, którzy za pieniądze spełniają ich seksualne fantazje. Dla samotnej Teresy to wymarzone miejsce na spędzenie 50. urodzin. Zostawia pod opieką córkę i jedzie na wakacje do kenijskiego kurortu z nadzieją na znalezienie miłości i seksu i przeżycie przygody swojego życia.

Rzeczywistość okazuje się jednak daleka od rajskiego ideału. Wędrując od plaży do plaży z nadzieją na znalezienie prawdziwego uczucia, zmieniając kolejnych ciemnoskórych kochanków, przeżywa jedno rozczarowanie za drugim. Tracąc wrażliwość i stopniowo pozbywając się złudzeń dochodzi do gorzkiego wniosku, że na kenijskich plażach nie znajdzie wymarzonego raju i miłości, a jedynie płatne transakcje pomiędzy "sugar mamas" - białymi, europejskimi seks-turystkami a "beach boysami" - młodymi Afrykańczykami, którzy za pieniądze spełniają ich seksualne fantazje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones