Zoe Saldana żałuje, że zagrała Ninę Simone

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zoe+Saldana+%C5%BCa%C5%82uje%2C+%C5%BCe+zagra%C5%82a+Nin%C4%99+Simone-138796
Zoe Saldana żałuje, że zagrała Ninę Simone
źródło: Getty Images
autor: Michael Kovac
Zoe Saldana, która w 2016 roku zagrała w filmie biograficznym "Nina", żałuje, że wcieliła się w legendarną piosenkarkę Ninę Simone. Gwiazda "Strażników Galaktyki", która identyfikuje się jako Afrolatynoska, spotkała się z krytyką m.in. ze strony Lisy Simone Kelly, córki piosenkarki, która już na etapie kompletowania obsady nie była zadowolona z wyboru.  

Przedmiotem kontrowersji stał się przyciemniający naturalną karnację aktorki makijaż i charakteryzacja nosa. Przyjęcie roli Niny było błędem. Powinnam była zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby rola ta trafiła do aktorki pochodzenia afrykańskiego – mówi dziś aktorka. Saldana ma także nadzieję, że wkrótce powstanie kolejna biografia Niny Simone, której twórcy potraktują kwestie rasowe poważnie, obsadzając w głównej roli aktorkę pochodzenia afrykańskiego.  

Dziś Lisa Simone Kelly przyznaje, że sytuacja z 2016 roku nie była wyłącznie winą aktorki i żałuje, że stała się ona obiektem ataków. Saldana przyznaje z kolei, że choć doświadczenie to jest dla niej bolesne, wyciągnęła z niego naukę i więcej nie popełni podobnego błędu.
Udostępnij: