Çağatay Ulusoy

8,4
374 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Çağatay Ulusoy

Çağatay Ulusoy obecnie gra w serialu İçerde. Chciałam dodać ten serial do jego filmografii, ale nie wiem jak.

Serial jak na razie jest genialny.

Mercik95

Ali ma 19 lat. Pod koniec to chyba już zahaczy o 20tkę :)
Ach, to nie masz dostępu do całego serialu?!?!? Dopiero są dodawane odcinki??? Jaka szkoda. To teraz wiem dlaczego nie obejrzałaś jeszcze całości. On właśnie rozpoczyna studia, a Selin jest jakby w naszej klasie maturalnej. Rok różnicy między nimi. Coś takiego.
Ja obejrzałam całość chyba w 4 czy 5 dni. Miałam wtedy czas swoją drogą. Teraz, by mi się już raczej nie udało.

Reklama OK, ale bez szału.
Zastanawiałam się, czemu właśnie taka para, ale Turcy chyba nie lubią powtarzać par. Oglądałaś kiedykolwiek serial z powtórzoną parą z innego serialu??? I chyba sami aktorzy nie chcą być zaszufladkowani.
A Tolga (Ali) będzie grał w jakimś wojennym serialu. Widziałam zapowiedź, bo oglądałam w oryginale końcówkę CG i trafiłam na reklamy xD Takiego filmu to na pewno nie będę oglądać, bo to zdec. indoktrynacja narodowa więc nie dla mnie.
A z kolei serial Hande (Selin) Ask Laftan Anlamaz to debilna fabuła do kwadratu. W ogóle mi się nie podobał. Obejrzałam początek - ze wzgl. na nią - ale zrezygnowałam. Potem wróciłam pod koniec - niby się chwilowo trochę poprawiło. Ale ostatecznie nawet nie dotrwałam do zakończenia serialu!!!! W Córkach Gunes grała świetnie i fabuła była lepsza. ALA to moim zdaniem niewypał. Za bardzo zakręcili i za długo to to ciągnęli (co zakręcili). No i z partnerem już nie taka para jak z Tolgą (Alim). Może w przyszłości trafi jej się lepiej ;)

gabriela_De

Ja żadnego odcinak ALA nie oglądałam. Fabuła w ogóle mnie nie przekonuję i główna para tak samo. Dal mnie Hande nie jest jakąś wybitną aktorką, co najwyżej poprawną. Uważam jednak, że rola słodkich idiotek dobrze jej wychodzi. Burak z wyglądu mi gbura przypomina, urodą też mnie nie zachwycił. Słyszałam opinie, że ALA jest podobne do KA lub KM, a ja nie jestem fanką tych seriali.


Ja się cieszę , że główne pary się nie powtarzają. Turcy mają dużo chemicznych i dobrych aktorów, więc mają w czym wybierać.

Jesli chodzi o ploteczki, to slyszałam ploty, że Cagatay chodzi z serialową Seymą z Icerde. Ktoś coś słyszał na ten temat ? :D Będę wdzięczna za info.

Mercik95

Jeśli chodzi o podobieństwa ALA do KM czy KA to najpewniej w tym bezsensownym zakręceniu czy też - jak ja to nazywam na swój użytek - przekroczeniu granic. To b. częste zjawisko. Potem już, żeby na głowie stawali, to i tak mi się nie będzie podobało, bo granice zostały przekroczone. Dlatego tych serial nie obejrzałam do końca - nawet jeśli zaczęłam.
I właśnie dlatego boję się o CG, ale mam nadzieję, że klasa tych aktorów (Tuby i Kivanca) do tego nie dopuści. Czas pokaże.
Jeśli chodzi o ploteczki to ja teraz dość nieregularnie wchodzę na ros. forum więc niestety nie potwierdzę Ci niczego. Jak się coś pojawi to dam znać. Ale być może ploty się pojawiają tylko po to, by zwiększyć oglądalność?! Co Ty na to?

gabriela_De

Możliwe, weszłam sobie ostatnio na insta Seymy,a ona miała tam praktycznie same hejty ;/ Szkoda mi jej. Tacy fani to przyjeby, bo jak to innaczej nazwać ;)

Mercik95

Ale to fani Robo, jak rozumiem, bo kto inny? Czy Cagi??

Seyma to b. dobra aktorka. O niebo lepsza od Robo. A z wyglądu to może Robo ma tylko oczy ładniejsze. Poza tym ma tylko mocniejszy makijaż. Ot i wsjo. Ale dla niektórych makijaż to uroda. Większość widzów - przynajmniej tych piszących - kieruje się tylko sugestiami z mediów, a nie własnym sądem, niestety.

Co do powtórzonych par to też się cieszę, że mają z czego wybierać i można obejrzeć coś nowego. Ale przyznam szczerze, że po obejrzeniu starego już serialu Tuby pt. Asi zapragnęłam bardzo powtórzenia tej pary tzn. Tuby i Murata. Sądząc po wpisach ros. i arab. (bo po polsku to chyba tego nie ma, a na pewno całości) to wszyscy tak mają, jak i ja. Na szczęście teraz mogę oglądać Tubę w CG (ona zawsze mi się podoba i zawsze dobrze gra, choć nie każdy serial był dla mnie ciekawy). Natomiast Murat podobał mi się tylko i wyłącznie w Asi i to właśnie ze wzgl. na Tubę.
Pozostałe seriale takie sobie. Teraz polska TV puściła jego serial po AV. Ale jeśli w fabule mamy, że para robi sobie dziecko po pijaku na pierwszym spotkaniu, to niestety, ale ja kitu o późniejszej wielkiej miłości nie kupuję. Na dodatek on gra faceta, który świeżo wrócił po studiach z USA i kurna nie wie, jak zapobiec ciąży, tylko robi dzieciaka pierwszej napotkanej dziewusze. A ta aktorka (choć to ponoć też sława) w ogóle mi się nie podoba. To oczywiście wył. kwestia gustu. Ale dla mnie to taka ruska piękność z prowincji. Więc ostatecznie Murat się u mnie nie sprawdził. Zwł. jak poczytałam sobie o jego życiu prywatnym. Wychodzi na to, że to niestety dupek. I wyleczyłam się z powtórzenia pary Tuba Mura ;) Ale w Asi są oboje genialni. Nie spotkałam lepszej pary. Jak na razie :)

gabriela_De

W większości są to fani Cagi, ale fani SarMel też się znajdą. Seyma dobra aktorka i też ładna. Ciekawy typ urody.


O Muracie też sobie trochę poczytałam, i to czego się dowiedziałam niestety mi się nie spodobało ;/ Murat podobał mi sie w Królowe i jednej nocy. W Cenie miłości mi się brzydszy wydaję. Taki typowy turek. Oglądam z doskoku Cenę miłości i Savas niby taki mądry, a nie pomyślał o zabezpieczeniu, ona zresztą tak samo. Ta aktorka najlepiej wygląda w Rozdaetych sercach, tutaj faktycznie wygląda jak z bazaru, na dodatek te ciuchy ;/ Moja mama mówi, że w tej fryzurze wygląda jak chłop.

Ja będę się zapatrywać na ten nowy serial z Hazal Kaya. Ciekawe co tam porobią. Czy pokaż tylko dramę, czy elementy komedi tez. Jesli tlyko jedno to sa u mnie spaleni !!! Lubię ten serial więc niech go nie zepsują. Jestem ciekawa jednego, czy wątek gejów będzie ;P


Ostatnio wkręciłam się w amer. miniserial, na podstawie książki http://www.filmweb.pl/serial/Wielkie+kłamstewka-2017-745557
Serial ma tylko 1 sezon i 7 odcinków. Na razie oglądam Breaking bad i 2 tureckie. Masz jakieś ulubione z seriali amer. ?

Mercik95

Czy ta Królowa i jednej nocy to ten serial, gdzie on zrobił dzieciaka na wyjeździe???? Sorki, ale jeśli tak - to mnie się to nie może nijak spodobać. Nieodpowiedzialność ludzi mnie poraża. Wiem, że to dosyć powszechne w życiu, ale tacy bohaterowie w kinie nie mogą mi zaimponować, a więc i się spodobać. Z założenia to odrzucam, choćby nawet potem dobrze grali i na rzęsach chodzili. Jeśli chodzi o jego typ urody to zgadzam się, że to typowy Turek i mnie się on też nie podoba. Natomiast w Asi gra z Tubą tak fantastycznie, że nawet ten jego wygląd mi absolutnie nie przeszkadza. Ale tylko tam :) Natomiast, jeśli jeszcze fabuła mi nie pasi (dzieciak po pijanemu, dzieciak na wyjeździe) to nic mnie już nie zachęci do oglądania tego. Ale wiem, że oba seriale cieszyły się sporą popularnością. Podobnie jak teraz jest wyświetlany serial Pokój nr 309. I znów to samo. Omyłkowa randka w ciemno, pijaństwo, wspólna noc, ciąża, a teraz wielka miłość. Zaczęłam to oglądać, ale wysiadłam b. szybko. A w Turcji bije rekordy popularności. Ja tego nie rozumiem. I to jeszcze ten chłopak (mimo, że bogaty i zepsuty) lepszy od tej biednej dziewczyny. Ona mnie wkurzała niemożebnie. Dałam sobie spokój czym prędzej. I teraz, jak czytam o takiej fabule to omijam SZEEROOOOOOKIM łukiem, byle dalej.

Ja na razie oglądam Icerde (choć chyba dam sobie na wstrzymanie) i CG. Na więcej nie mam czasu. Ale, jeśli wypadnie mi Icerde to chętnie obejrzałabym ten amer. polecany przez Ciebie. A gdzie oglądasz? W internecie czy w tv?

gabriela_De

Serial leci w tv na kanale HBO w poniedziałki. W necie oglądam na trt, jeszcze można oglądać na HBO Go. Lubię postać Rees Witherspoon, dobrze zagrana i dla mnie b. realna, ale wiadomo ile zdań tyle opini :D Mam problem z Nicole Kidaman i jej mężem ( Aleksem Skarsgardem ) wizualnie mi jakoś nie podchodzą, mają też odważne sceny łożkowe, ale są krótkie. Ogólnie serial przyjemnie mi się ogląda, każda bohaterka ma jakiś poważny problem, więc serial daje do myślenia ;)
Za książkę też się muszę zabrać. Nie lubię oglądać, a póżniej czytać. Mówi się trudno.

Mercik95

ja nie mam tv w domu więc HBO odpada.
Pozostaje net. Sprawdziłam jest na cda.
A jak wejść na trt?

Z ciekawostek właśnie wyczytałam, że ogłosili w necie 100 najpiękniejszych aktorek 2016 i w skład weszło 5 Turczynek:
na miejscu:
17. Tuba Buyukustun (hurrrrrra)
40. Meryel Uzerli (czy to nie ta królowa właśnie???)
80. Hazal Kaya (na którą teraz czekasz :)
84. Fahriye Evcen
88. Serenay Sarikaya (a tej ryby to nie trawię). Z wyglądu jest OK - zwł. jak ktoś lubi blondynki, ale gra jak śnięta ryba. To przez nią nie mogłam obejrzeć Medcezir. A i Caga jest tam zdecydowanie przesłodzony. Wiem, to też był wielki hicior. Ja miałam pecha, bo najpierw obejrzałam Delibal. A tam Caga jest genialny - po prostu. Potem cukiereczek z M nie mógł mi się już spodobać. Może, gdyby nie ta ryba, to kto wie???

gabriela_De

trt.pl darmowa strona z filmami i muzyką. Jak tam wejdziesz to wpisz Big little lies, bo po polsku ci nie wyskoczy. Niektórzy jeszcze oglądają na Hbo Go.pl, ale nie wiem czy jest darmowe. Jeśli chodzi o cda to tam wyświetlają mi się Słodkie kłamstewka, a to inny serial tylko tytuły podobne ;)

Co do aktorek to najbardziej z tej 5 podoba mi się Fahirye i Tuba. Nie oglądałam Medcezir i nie zamierzam, ale w amer. wersji też było słodko i dramatycznie. Serial dla młodzieży więc bez zaskoczenia jak dla mnie ;)

Mercik95

dzięki za info o trt.pl :) tak, Hbo Go jest płatne (wyklikałam wczoraj), a na cda, po wejściu na film jest informacja, że film został usunięty xD Wczoraj dałam się nabrać, bo link się wyświetlał więc sądziłam, że jest tam jednak film, a nie taka info :) Bywa.
Nie znam tej książki, ale już same sławy zaangażowane do tego filmu dają połowę sukcesu. Odcinki tylko godzinne :) Połknę je chyba w mig :P

Co do aktorek to mnie podoba się jeszcze Hazal. Ponadto uważam, że to dobra aktorka. Nie powinna Cię rozczarować w tym serialu, na który czekasz. Sądzę, że się sprawdzi. Mnie tylko denerwuje, kiedy dają jej wysokiego partnera, bo ona jest malutka. Lubię, jak pary do siebie pasują. Mogą być wysocy, średni, czy mali - byle zharmonizowani jako tako. Przy fabule to nie ma znaczenia, ale przy serialu to niby drobiazg, ale irytuje. Niestety. Tak już mam, kiedy na to patrzę:)
Z ciekawostek to Hazal chodziła do szkoły baletowej, co mnie b. zaskoczyło, bo nie porusza się jakoś szczególnie ładnie. Ale jest na yt taki filmik, gdzie ona w studiu po udzieleniu wywiadu tańczy z partnerem tango argentyńskie - i tu mnie zaskoczyła! Tańczy je świetnie - ale partnera ma właśnie zharmonizowanego :) I to mi się właśnie podoba ;)

gabriela_De

Serial faktycznie ma dosyć krótkie odcicnki, a w porównaniu z serialami tureckimi długość odcinka to pikuś :) W takiej Kara Sevda odcinek potrafi trwać 2,30h.

Jeśli chodzi o Hazal, to jej gra mi odpowiada. Dobrze gra takie skromne i zastraszone protki. Widziałam urywki jej duetu z Cagatayem i na ten wzrost nie zwróciłam uwagi, dopiero jak mi powiedziałaś. Dobre ujęcie kamery też potrafi zdziałać cuda :) Co do jej szkołu baletowej, to też jestem zaskoczona, bo baltnice mają jednak anorektyczny typ sylewtki. Ona oczywiście jest szczupła, ale do baletnicy jednak jej brakuje. Z tym chodem też się zgadzam. Nie zauważyłam u niej jakieś gracji w chodzie. W Maralu grał z naszym Arasem parę, i tam też była scena tanga. Hazal i Aras tańczyli b.profesjonalnie :)

Mercik95

Kiedy głowa partnerki kończy się na wys. ramienia partnera to nie ma szans na dobre ujęcie z bliska. Jeśli ona patrzy na niego to widzimy jego ramię, a jak on na nią to czubek jej głowy. Musi być ujęcie z daleka :)
A pocałunek, gdy ona wyciąga szyję ile się da, a on zgina się w chińskie dzień dobry - rozwala mnie i tyle:) Nie podoba mi się ii w związku z tym zero pozytywnych wrażeń;)

Hazal pod koniec Ferihy roztyła się (zresztą Caga też) bo jedli na planie dużo i byle co (gł. pizzę). Miała chyba nawet początek cukrzycy. Jak tańczy to tango, to jeszcze nie schudła. ale to nie ma znaczenia, bo i tak tańczy jak piórko :)
Maral też zaliczyłam. Tango z Arasem OK. Ale to, o którym mówię to majstersztyk. Bo tańczy z profesjonalistą, który ją pięknie prowadzi. A ona CUDO :)
Proszę bardzo:
https://www.youtube.com/watch?v=c9sEV6PfItw

gabriela_De

Cześć po przerwie, widzę że tu całkiem bazarek si ezrobił. Ja nadal wierna Icerde, gorzej mi idzie z Cezurem , bo para mnie nie wkręciła. Tuba źle ubrana, a Kivanc zarośniety jak drwal. No ale pisze bo mam nadzieję, że znów o Icerde pogadamy

Elza49

Poważnie?!?!!? To ja mam dokładnie na odwrót xD
Nie wiem, ile postów tu przeczytałaś, ale u mnie dawno spadło jakiekolwiek napięcie w Icerde, a ostatnio to odc. chyba 26 obejrzałam do połowy i WYŁĄCZYŁAM - tak mnie zmęczył i wynudził. Postanowiłam dać sobie na wstrzymanie i wrócić za jakieś 10 odcinków, mając nadzieję, że dojdą wreszcie do czegoś konkretnego. Ale skoro się tu pojawiłaś to może o czymś sensownym uda się pogadać :)

Natomiast CG bardzo mi się podoba. Ich wygląd ma dla mnie drugorzędne znaczenie (jestem słuchowcem :). Podoba mi się prowadzony wątek. A zachowanie Cesura i Suhan jest kompletnie nietureckie w tych jakże tureckich okolicznościach. Tym mi imponują. Oboje. Na przemian :)
Na razie nadal uważam, że najlepszą parą byli Asi i Demir (Tuba i Murat), ale Cesur i Suhan są na najlepszej drodze, by im dorównać (a może zdetronizować, kto wie?). Zgadzam się, że Tuba raz jest super ubrana raz beznadziejnie (ostatnio lepiej), a Cesur ostrzyże się krótko (broda oczywiście zostanie). Nie wiem, na którym jesteś odcinku. Natomiast wiem, że opóźnienie tłumaczenia jest chyba 3 odcinków więc trudno coś pisać na bieżąco. Na tamtym wątku z Julią też piszemy o innych serialach :) Liczę, że się może jednak włączysz? ;)

gabriela_De

Jestem na tych po polsku. Jest duże opóźnienie, ale wątek oczywiście jest OK. Ale mnie tez potrzeba tej emocji, gdy mi sie para podoba. Sam wątek bardzo śledzę, ale jak pisałam, ta para to nie moja bajka. Wtedy bardzoiej mnie irytuje ich zachowanie, raczej jestem zawsze na Nie. Jak wiesz zawsze wybaczałam Yigitowi i nawet te głupoty wybaczałam Nur. Tu mi sie to nie udaje. Oczywiście przejdęna wątek C&G. Muszę tylko znaleźć te ostatnie wpisy swoje, bo w tym gąszczu się pogubiłam
A czy Ty śledzisz losy Amine? teraz jręci nowy serial. Niedługo ma byc w ATV

Elza49

Mnie nic nie irytuje w zachowaniu ani Suhan, ani Cesura, bo ich świetnie rozumiem i nic nie muszę im wybaczać :) I to mi się właśnie podoba. Nie kryję, że jestem tym zaskoczona, bo w in. serialach rzeczywiście zawsze mi coś nie pasowało. Pytanie tylko czy bardziej czy mniej.

W AV wybaczałam długo debilne zachowanie Y i N, bo liczyłam na sensowne zakończenie. Po obejrzeniu zakończenia straciłam sympatię to tej pary. (a zwł. scenarzystek :)

Amine chętnie zobaczę w nowym serialu, ale myślę, że będzie to dla niej trudna sytuacja. W AV ja (a myślę, że wielu innych podobnie) dałam jej taryfę ulgową, bo to jej pierwszy film, bo to nie aktorka itd. I uważam, że w tych warunkach świetnie sobie poradziła. Ciekawe, czego nauczyła się w tzw. międzyczasie, na jaką obsadę trafi i na jakiego rezysera. To wszystko ma swoje znaczenie. Ale trzymam za nia kciuki ( w przeciwieństwie do Tolka ;P).

gabriela_De

Reżyser podobno dobry, scenarzysta też, dużo ilmów zrobili. Dobra chyba będzie muzyka, bo patrzyłam na próbki tego kompozytora muzyki filmowej. Będzie grała zypelnie inną rolę, przede wszystkim nie będzie już biedna dziewczyną. Zobaczymy.
A co do Tolka to straciłam do niego całą sympartię i ten kredyt , który u mnie miał, zupełnie rozmienił na drobne, gdy po zakończeniu serialu sam się forował na 1 miejsce wobrv fanów, a Amine (przecież też dzięki niej ten serial długo utrzymywał się wysoko) zupełnie "olał". Tak jakby tylko on sie liczył. I jeszcze to jego zachowanie w serialu mi dołożyło.

Elza49

Tu masz obsadę "Burak Serdar ŞANALAmine GÜLŞEOktay GÜRSOYMehmet MEHMEDOFHande KAPTANDilek GÜVENAyşegül İŞSEVEREcem ÇALIKErhan YAZICIOĞLU" oczywiście tą najważniejszą,

A tu produkcja "Yapımcı : Türker İNANOĞLU
Senaryo : Muharrem BUHARA - Özlem ATASOY
Yönetmen : Cem TABAK
Genel KOORDİNATÖR : Yılmaz EKMEKÇİ
Görüntü Yönetmeni : Çetin ÇAVAN
Sanat Yönetmeni: Aylin ADAY
Styling : Taylan GÜL
Müzik: Aria (Bora EBEOĞLU - Cengiz ONURALP)"
No i jakaś fotka z serialu
http://www.erlerfilm.com/deppo/image/Ikisini-de-Sevdim-10317232368.jpg

Elza49

Dzięki. W wolnej chwili zorientuję się co i jak :)

Elza49

Tolek to kompletny dupek, niestety.(Zresztą jego przyjaciel Murat też.) Te żony cudzoziemki (chyba obaj są spaleni dla Turczynek), te ploty, które do nas docierały (co dopiero w Turcji!!). a najgorsze, że to było widoczne w serialu. To niewybaczalne, po prostu. Początek serialu to coś kompletnie innego niż to, co zaczęło się po ich prywatnym wyjeździe do Rzymu. Pomijam już kretyński scenariusz, zrobienie idiotów z Y i N (ją też wtedy kiepsko ubierali, pamiętasz?), ale sama gra Tolka to niebo a ziemia. Bez porównania. Dlatego stracił całk. w moich oczach. I dlatego nie mogę wracać nawet do tych pocz. odcinków, bo wiem, co będzie potem. Niestety, wszystko spaprał tą swoją byle jaką grą i prostackim zachowaniem.

gabriela_De

Dokładnie. Z ust mi to wyjełaś. Słowo "prostackie " to idealnie do niego pasuje. Zobacz ile siedział poza Turcją, czeka aaż przycichnie to, co się stało i co ludzie o nim mówili. I nie tylko o nim. Zwróć uwagę, że on się bardzo zmienił na niekmorzyść, podczas gdy Amine zmieniła się bardzo na korzyść. Teraz dostała nagrodę , wprawedzie za najpiękniejsze oczy ale przecież od prestiżowej firmy kosmetycznej w Turcji (pamiętasz Kerem Sancakter kocmetic?ha ha).
Tolek miał grać w serialu, zagrał tylko w jakimś filmiku, który dopiero teraz podobno ma wejść na ekarany. Testowanie pibliczności? No nie wiem. Cieszę się jednak, że wytrzymałam Asla do końca i że już teraz spokojnie patrzę na inne seriale. Bez emocji i bez afektacji.
Dzięki Gabi za "rozmowę" . Dobranoc

Elza49

Ja oglądałam AV dla Amine, o czym wspominałam wielokrotnie. Tolek był obok. Miał lepsze i gorsze momenty. Tolerowałam go ze wzgl. na nią. Mógł mnie przekonać do siebie, bo ja nie jestem uparta na zasadzie 'nie bo nie' (Murat w Asi mnie do siebie przekonał, chociaż kompletnie mi się nie podobał). Tak czy owak do Tolka zniechęciłam się całkowicie. Jego strata :) Co dalej z Amine? Jestem nastawiona pozytywnie, ale czas pokaże :) Zero napinki.
BTW: Czy Ty wiesz, że AV był wymyślony na 4 sezony!?!?!?!? Tylko dlatego, że oglądalność spadła to zamknęli to pośpiesznie. Aż wierzyć się nie chce.

A co z Icerde? Na którym jesteś odcinku? Yt już mi podesłał 27 odc., ale nie wiem czy oglądać, czy poczekać? (zwł. że 26 obejrzałam do połowy :)

gabriela_De

Co Ty powiesz? ASLA miał być na 4 sezony? Skąd to wiesz? to możliwe?
A co do Icerde obejrzałam po polsku 26 odcinków. @7 nie obejrzałam na żywo, bo w tv siedział długo Erdogan i sie wyłączyłam. Podobno w tym 27 odcinku i Mustafę i Melek porwano i powtórzyła się sytuacja ojca Sarpa, Kudret spytał, które dziecko oddać? A wszystko wiedział od Aylamaka naszego cudaczka. Ja będę oglądać mimo różnych naiwności. Lubię ten serial bo nie jestem wkręcona i spokojnie ogladam

Elza49

czytałam na pol. stronach wypowiedź kogoś z TV, albo jakiegoś krytyka. Kogoś związanego z branżą, w każdym razie.
Była mowa o tym, że są widzowie (na fb jakaś polska najarana grupa, którzy chcieliby oglądać cd. i tacy, którzy nawet pisali do Turków w tej sprawie (chyba Austriacy?!?!), ale odpowiedział, że szans na to nie ma żadnych. I dodał to, co napisałam wyżej. Byłam w totalnym szoku ;) Gdzie tam był potencjał na 4 sezony???? Może tylko po pierwszych 7 odc. innego reżysera. A potem przecież w kółko było to samo plus coraz gorsza gra Tolka (wydrowata Almeda)!

Co do Icerde to przejrzyj proszę na poprz. str. czyli 14 dosłownie kilka moich wypowiedzi na ten temat (bo nie chcę się powtarzać). Konkretnie od 7 mar 17:16 (po 24 odc.). I napisz, czy się zgadzasz, czy masz inne opinie od moich to ewentualnie wymienimy się komentarzami :) Oczywiście - jak zawsze - każdy może pozostać przy swoim zdaniu. To jasne, prawda? ;) Wiem, wiem przecież. Saka, saka :)

gabriela_De

No to poczytałam sobie i to o Icerde i inne Wasze ploteczki. Ogólnie, o dziwo, zgadzam się z Tobą w ocenach. Z tym zastrzeżeniem, że nie oceniam tak ostro zachowań aktorów w tym serialu, bo oni grają , moim zdaniem, swoje. A zauważyłaś, że nie ma prawie wcale scen Mellek-Sarp? Czyżby reżyser zauważył, że się n ie klei i usunął takowe?
Moim zdaniem, sceny z partnerem nie zawsze zależą od partnera. Czasem jak wiesz nawet drugoplanowy aktor kupuje widownię, a swoją grą przeskakuje "gwiazdy". Dlatego nie sądzę, że Sarp gra gorzej z Melek a lepiej w innych konfiguracjach. Po prostu taki widzę pomysł na jego rolę i tak go prowadzi reżyser. Tak tez było moim zdaniem a Asla, ze gdyby nie pozwolono na taką słabą grę Tolka, to MUSIAŁBY" zagrać dobrze. S,a na to podpisywane kontrakty, aby można było wymagać od aktora ..

Elza49

O tak, w tym serialu kupił mnie całkowicie aktor drugoplanowy czyli niejaki Alyanak :) Rozpisywałam się już o tym. Wystarczy. Ale chciałabym, by kupili mnie raczej aktorzy pierwszoplanowi. a tu, tak sobie. Sarp z Handan gra fantastycznie. B. mi się podoba. Od razu jest żywiej i ciekawiej. Nie to co z Melek. On zresztą lepiej gra z każdym. Nawet z Dawutem :) Przynajmniej ja tak to widzę. Rzeczywiście scen Sarp Melek nie ma i mnie akurat cieszy to niezmiernie xD. Ale nie ma też scen Mert Eylem. I to już mnie raczej martwi. W ogóle nie bardzo wiem, o co chodzi scenarzystom z tymi parami. Chyba nie mają pomysłu. Bo para SarMel w ogóle nie istnieje, para EyMer świetnie wystartowała, po czym całkowicie klapła i teraz jest w grze Celal i on sobie gra. Ale tu też mnie coś zastanawia. Bo to, że Alyanak jest z przymrużeniem oka - to oczywiste, ale Celal jest chyba na poważnie?!? A ostatnio, kiedy wykopał pustą trumnę to mnie ogarnął pusty śmiech. Dosłownie. Śmiałam się w głos. Nie wiem, czy o to chodziło twórcom. Poza tym, kiedy on rzęzi takim STRASZNYM głosem (który ma chyba przerażać rozmówcę) to ja znów się zaśmiewam. I cóż mogę biedna na to poradzić?
Ja już wiem, że Turcy nawet komedię rom. mogą zamienić w dramat (to powszechna opinia), ale żeby kryminał zamienić w komedię??? Cóż, zobaczymy dalej. Czy Celal zabije skutecznie Kudreta czy trafiła kosa na kamień?

gabriela_De

Powiem tak: W tych serialach (a może i w prawdziwym życiu?) jest zawsze sytuacja, że główni wrogowie stoją wielokrotnie naprzeciw siebie i ....nic. Zawsze to musi być podstęp, jakaś pokrętna gra i nie wiem co jeszcze by zniszczyć przeciwnika. Oni czerpią z tego rozkosz bycia w przewadze , czy tylko tak sa skonstruowane scenariusze, żeby show must go.
Ja wiem, że zabicie wroga to walka pozostałych , ale bez przywódcy to już nie ta sama walka.
No i zgoda, że też nie wiem, dlaczego Celal mnie bawi zamiast straszyć, on nawet jak faktycznie straszy, to ten strach odczuwają tylko straszeni a nie widz. Zupełnie inaczej widzę mafiosa , no ale to serial turecki i pewnie tak ma być. Ja oglądam z ciekawością, bo nie wiem jak to zrobią dalej i na ile końcówka będzie zgodna z pierwowzorem..

Elza49

Ja wiem, że show must go on i wiele rzeczy rozumiem. Ale chciałabym więcej sensu w tym przedłużaniu. Tego Konstanceli (czy jak mu tam było) załatwił w miarę szybko. Kudret to trochę inna historia, bo był mu jak brat :) Czy Ty czaisz ten problem, że oni stali się śmiertelnymi wrogami, gdy Kudret i siostra Celala zakochali się w sobie?!?!?!?!? Skoro on był mu dobry na brata, to dlaczego mu nie pasił na ukochanego siostry?!?!?!? Ten problem na razie jest dla mnie nie do pojęcia :)

a o którym pierwowzorze myślisz? Chińskim czy amerykańskim?
Ja myślę, że oni na tyle odeszli od wszelkich pierwowzorów, że absolutnie wszystko jest możliwe xD Jak to w serialu tur. ;)

gabriela_De

I dltaego myślę, że jakby tego nie "czytać" to Turcy zrobią swoje...
A mnie tylko ciekawi, czy któregoś z braci uśmiercą np w ostatnim momencie i to w dramatycznych okolicznościach, np. jeden zabija drugiego, a wtedy dowiaduje się że zabił brata. Taka makabreska mi się w głowie rysuje. Jakbym już była turecką scenarzystką to w razie śmierci jednego z braci tak bym scenariusz napisała.... Ha ha Okrutne myśli mam.
A co do tego, że coś z tą siostrą było, to trudno zgadnąć bop nie do końca wiadomo dlaczego ona to samobójstwo popełniła... Może tam coś jeszcze było, jakiś gwałt albo porwanie. Tureckie historie miłosne , jak wiesz, są bardzo zawiłe.

Elza49

wiesz co, ja nie bardzo dokładnie ostatnio oglądam, ale z tego, co ja kojarzę, to Kudret upiera się, że to była prawdziwa miłość. A przyczyną śmierci był Celal. Czyli jakby siostra nie mogąc znieść, iż stała się przyczyną nienawiści między bratem a ukochanym wybrała śmierć. Ale oczywiście tam mogło być jeszcze 150 rzeczy, które nam później pokażą :)

Wizja makabreski mi się b. podoba. Brat brata, a potem się dowiaduje, że to brat. Ale by się porobiło xD
Myślę, że zaszokowałabyś nawet scenarzystów tureckich hahahhahahha Ale dowalmy im. Niech mają. Szybko się uczysz hahahahahha

gabriela_De

No ba! Zdolna jestem. Po Asla mi zostało. Pamiętasz nasze wizje scenariusza 3 sezonu (którego nie było)?

Wiesz teraz to nie ma co oglądać. Ezel mi się kończy, Icerde raz na tydzień, Z Cezurem jest straszne opóźnienie.... Z nudów umrzeć można. Żadnej akcji jak w Asla, gdzie z nerwów pazury gryzłam, i n ie tylko z pozytywnych emocji ale generalnie po całości... I teraz mi straszny niesmak na Tolka został. Wręcz nie mogę patrzeć na żadne jego "nowe" zdjęcie, bo albo kiepsko wygląda, albo sztucznie, albo mu zza pleców wystaje "żona", brrrr

Elza49

ja kiedyś - widząc jak szybko rozwija się intryga - snułam wizję, że o tym, iż są braćmi dowiedzą się na łożu śmierci w ostatniej minucie filmu. Ale, że się wzajemnie pozabijają (to chyba Mert Sarpa, bo Sarpik jest taki układny - chyba, że jeszcze szefem mafii zostanie po Celalu????) to nie wpadłam. Ale teraz wiadomo po kim Twój synek odziedziczył talent :)

Jeśli chodzi o AV to wiem, co się z Tobą dzieje. To oczywiście syndrom odstawienia i detox w najczystszej postaci. Ja to przeszłam przez wakacje. Potem mi nie zaszkodziły nawet te 3 ost. odcinki.
Skoro Ty cierpliwie oglądałaś to wszystko jeszcze raz po polsku tzn. że dojdziesz do siebie za ok. 3 m-ce. Może wcześniej. Kto wie? Ja odreagowałam na innych serialach. Ale większość mi się nie podobała. I to chyba też mi pomogło. Teraz dopiero podoba mi się CG, ale gł. bohaterowie są właśnie dość mało 'tureccy'. I dlatego mi się tak podobają. Właśnie pisałam o tym Julii na wątku CG ;) Ja szukałam w detoxie czegoś przeciwnego. A Ty chyba próbujesz znaleźć coś podobnego do AV. Raczej Ci to odradzam, bo zamiast z tego wyjść to tylko się jeszcze bardziej pogrążysz. Ale może tego Ci trzeba? To już sama musisz ocenić.

gabriela_De

Ja jestem pewna, że nie znajdę niczego PODOBNEGO do Asla. Zupełnie mnie nie wciągają żadne inne seriale więc mi jest z tym dobrze. Ale masz rację to efekt "odstawienia", jakiś niedosyt mi został i wyładowuję ten niedosyt na negacji Tolka. Bo jakoś zupełnie mi nie przeszkadza żadna informacja o Amine, wręcz cieszę się jak takie informacje się ukazują. I mam chyba największą satysfakcję, że Amine kręci teraz serial , gdzie gra główną rolę, a Tolek nie wykaraskał się z tej niechęci fanów, bo mimo że wrócił do Stambułu, to jest o nim WIELKA cisza

Wy z Julią piszecie nadal o Cezurze? Ja gdzieś zgubiłam tą stronkę

Elza49

No wiesz?? Sama mnie do niej namówiłaś, a potem zgubiłaś??Masz Ci los :)
piszemy choć w dziwny sposób, bo nie chcę jej psuć przyjemności. Natomiast Julia jest absolutnie wkręcona w Kara Sevda (zupełnie jak w AV) więc opisuje mi czasem, co się tam wydarzyło :) Ja się na pewno w to nie wkręcę, bo już takich emocji nie szukam. Zresztą nigdy nie szukałam. Wpadłam w AV przez zaskoczenie i już musiałam wytrwać do końca. Więcej mnie na to nie nabiorą. Raz idzie Cygan przez wieś.
A gdybyś chciała się jednak włączyć w komentowanie (także krytyczne) CG to oczywiście zapraszam inicjatorkę tego wątku :)
http://www.filmweb.pl/person/Tuba+B%C3%BCy%C3%BCk%C3%BCst%C3%BCn-639344/discussi on/Cesur+ve+Guzel-2849481

gabriela_De

Widzę, że zrobiłyście sobie z Elzą gadu gadu ;P Pomysł z braćmi mocny ,ale chyba bym tego nie chciała. Chociaż czasami lubię jak serial się smutno kończy, człowiek na dłużej zapamiętuję serial. Takie perełki w necie znalazłam https://www.youtube.com/watch?v=lLLm_YsBtZE
Gabi te na pewno przypadną ci do gustu
https://www.youtube.com/watch?v=viUXzwOAlCY
https://www.youtube.com/watch?v=WJiNLUz2NP4
https://www.youtube.com/watch?v=4CezdnUT3cg

Mercik95

Och, wracam ci ja dziś po weekendzie i wchodzę na nasza stronkę, a tu TAAAAAKA niespodzianka :) Kochany Merciku, baaaaaaaaaaaaaaardzo Ci dziękuję za wklejone linki. I moja para number one!!!!! Cesur i Suhan xD Dzięki, że o mnie pomyślałaś. Ta para jest prawdziwa, żywa i cały czas intrygująca. Imponują mi swoim zachowaniem. Superowo. Jak miło na nich popatrzeć w koncentracie :)

Para EyMer to oczywiście też moja ulubiona para. Tylko co z tego? Para chemiczna, dobrzy aktorzy, ciekawy wątek - super zaczęli, pokazali się i...... tyle. Produkcja o nich zapomniała. Para oklapła. A zdjęcia - mimo, że fajne to niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - to juz tylko odgrzewane kotlety - póki co :) A szkoda, wielka szkoda.
Na parze SarMel dawno położyłam krzyżyk - wiadomo. Pomijając Robo to nawet Sarp spina się przy niej (ciekawe czemu? przez Celala? chyba nie do końca. Mieli jeden fajny pocałunek daaaaaaaaaaaawno temu. A przy Handan jaki luzaczek, prawda? Aż miło na chłopaka popatrzeć.

gabriela_De

Zgadzam sie EyMer to odgrzewane kotlety, te ich sceny to znam na pamięć ,a ich pocałunki to ze 100 razy widziałam :D Ale co na to poradzę, muszę dawkować sobie powtórki bo scenarzysta już dawno o nich zapomniał. Dobrze, że o SarMel również bo niby z jakiej racji oni mają mieć więcej scen. Że niby Melek to lepsza aktorka hahahahaha
Pomiędzy Handan i Sarpem widać fajne napięcie seksualne. Ja to ich widzę jako parę w interesach i ewentualnie na jakiś szybki numerek, ale wiem że to nigdy nie przejdzie. Jeśli chodzi o te spięcie Sarpa przy Melek ja to odbieram tak, że on po prostu widzi, że ona grać nie umie i doszedł do wniosku, że nie będzie napie..... za dwóch i dał sobie chłopak spokój. Co się chłop będzie męczył ;P

Piszą coś ciekawego na ros. forum ?

Mercik95

haaaahhahhahahahahahahhaha To na Twoją wypowiedź na temat Sarpa i Melek hahahahhaahhaha Co się będzie chłop męczył. Pełna zgoda. Ja nie mam o to do niego pretensji. Na jego miejscu też bym tak zrobiła. To logiczne, a chłop niegłupi.

Jeszcze nie obejrzałam całego ostatniego odcinka (czekam na Was :) i nie udało mi się dokończyć poprzedniego. Jeśli obejrzałaś to napisz, czy było tam coś ciekawego. Dlatego na ros. forum tym bardziej nie byłam. Obawiam się, że i tam posucha. Bo o czym tu pisać?

Może Elza coś nam podrzuci po obejrzeniu ost. 2 odcinków. Wówczas pewnie się zmobilizuję do obejrzenia :)

gabriela_De

27 odcinek przed chwilą został dodany na fb, ale dzisiaj mi się nie chce oglądać ;) Wczoraj skończyłam oglądać 26 i to jest jeden z najnudniejszych odcinków jak do tej pory. Któraś z was o tym pisała po prostu Celal show. Podejrzewam, że będziesz ciepieć oglądając ten odcinek. Znowu cie zamartwię ,ale w 27 odcinku nie ma postępu w sprawie braci, co prawda mają jakieś wspólne sceny, ale nic z tego nie wynika. Mert trochę pożartuje, a Sarp zrobi mine gbura i na tym się kończy temat. Celal to w ogóle nie jest grożny, jak widzę tego starca to ogarnia mnie pusty śmiech. Niby zakopał Kudreta w trumnie, ale w następnym odcinku rudy lis go odkopie :D
Zauważyłaś , że ten Kudret ma dziwny śmiech ? Śmieję się jak owca... Nie wiem czy to na potrzeby filmu, czy już tak ma... Jak będziesz oglądała 26 odc. to w końcowej scenie Kudret wysuwa język jak Hanibal Lecter ze słynnego filmu. Scenarzysty chyba nie stać na pomysłowość, więc odpatrzył od amerykańców. Kilka słów o Sarpie, może to tylko moje widzimisię, ale mam wrażenie, że jego głos jest przechlany. Często odnoszę wrażenie, że wrócił z jakieś zakrapianej imprezy i poszedł prosto na plan zdjęciowy. A ty co sądzisz ?

Mercik95

No to właśnie ja pisałam, że ten 26 odc. był tak nudny, że po godz. go po prostu wyłączyłam i do dziś nie wróciłam. Jeśli piszesz, że po obejrzeniu całości to najnudniejszy odc. to na pewno do niego nie wrócę :)
27 zaczęłam (chyba ze 20 min. bo więcej nie miałam czasu, ale wyłączyłam bez bólu). Widziałam 'genialną' akcję z trumną i zaśmiewałam się w głos (pisałyśmy o tym z Elzą). Zgadzam się z Tobą, że Celal to komedia. On przestał być na poważnie. Widziałam tę akcję z porwaniem Mustafy, ale też mnie to nie poruszyło w najmniejszym stopniu mimo, że Celal puszył się i usiłował warczeć 'strasznym' głosem xD
Kudret jest dla mnie na razie niezrozumiały i niepotrzebny. Ale chłop potrzebował 5 minut, by rozpracować Merta, jako kreta Celala. Tym mi zaimponował. Co dalej? Celal go pewnie wykończy wcześniej czy później. Chyba, że dzięki niemu przejdzie metamorfozę (miłość brata z mafii z jego siostrą) i zrozumie, że jego córkę też może pokochać jakiś facet z jego otoczenia (szkoda, że to będzie Sarp). Mógłby jej dać Dawuta, prawda? Wiemy, że tego nie zrobi na pewno. Ponadto Kudret ma niezłe relacje z Alyanakiem więc ja na razie czekam na rozwój czegokolwiek :)
Podejrzałam opis nast. odc (28). Fusun się zaprowadzi do Kudreta, by wypuścił Melek i Mustafę, bo nie wie, że on juz Melek wypuścił. Celal wściekły (xD) na Kudreta napuścił na niego Dawuta z poleceniem zabicia każdego na drodze wiec Fusun w niebezpieczeństwie. Sarp się o tym dowiaduje i będzie chłopaczyna ratował matkę, a Dawut wykorzystuje Fulyę, by zgotować zasadzkę na Kudreta. Mówiłam, że Dawut ma potencjał xD

gabriela_De

zajrzałam na ros. forum i miałam rację. Posucha. Zdjęcia z instagramów aktorów lub z ich wielbicielami.
Oraz jeden dość żenujący artykuł o Cagatayu, jak to nie pojawił się ostatecznie na gali premiery filmu "Fi" choć wcześniej to obiecał. Ale w tym filmie grają dwie jego byłe kochanice (jedna to Serenay Sarikaya, drugiej ja nie znam więc nie cyt. nazwiska), a ponadto jako gość pojawiła się trzecia (ta, co zastąpiła Ferihę, po jej śmierci). I wszystkie one przyszły ze swoimi narzeczonymi (Kerem Bursin do SS, pozostałych nie znam więc nie cyt.) i Caga postanowił uniknąć tej niezręcznej sytuacji. Potwierdzili też to, o czym chyba Ty pisałaś, że obecnie ma romans z Duygu Sarisin z Icerde. Co za światek!?!?!?!? Ale, jak nie ma co pisać o serialu to piszą o d-pie Maryni przepraszam Cagataya :)

gabriela_De

Jeśli Cagatay i Seyma przynają się do swojego związku publicznie to dopiero będzie hardkor. Fani Cagi jej żyć nie dadzą. Wiesz może czy Caga naprawdę spotykał się z Serenayą,czy byli tylko parą w serialu ?

Mercik95

podobno byli parą i poza serialem, ale jak tam było naprawdę, kto to wie? W każdym razie z tego art. wynikało, że właśnie dlatego nie chciał się z nimi i ich obecnymi narzeczonymi spotykać na tej gali dla filmu Fi. Wszystkie 3 były jego :)

To naturalnie może być prawdą, ale może być tylko elementem PR, który ma zwiększyć populatność aktora. Ja nie wiem, czy aktorkom sprzyja taki PR, zwł. w Turcji. Myślę, że tak sobie. Mówiąc szczerze to mnie samą wykręca :)

gabriela_De

Ja mu się tam nie dziwie, że nie chciał przyjść.

Oglądałaś 20 odcinek Cesura ? Małą niespodziankę nam zrobili.

Mercik95

Z grubsza oglądałam. O jakiej niespodziance piszesz?

My piszemy o CG na tym wątku u Tuby. Jak masz ochotę to zapraszam :)

http://www.filmweb.pl/person/Tuba+B%C3%BCy%C3%BCk%C3%BCst%C3%BCn-639344/discussi on/Cesur+ve+Guzel-2849481

gabriela_De

Chodziło mi o ciążę Shaun. Ostatnio się zatanawiłam kiedy dadzą ten wątek i czy w ogóle. Zwiastun 21 odcinka https://www.youtube.com/watch?v=ffxPm_kLk4E

Obejrzałam sobie wczoraj wyrywkowo Icerde na żywo. Handan zginęła pod koniec odcinka. Wsiadła do samochodu i bomba wybuchła. Szkoda mi jej, nawet chciało mi się patrzeć na Cage, gdy byl przy niej.

Wielkie kłamstewka też się skończyły, teraz czekam na lektora, a w między czasie czytam sobie książkę :D

Mercik95

Widziałam wczoraj ten zwiastun 21 odc. (w ros. tłum.) i jeśli Suhan to zrobi to przestanę ją oglądać. Sorry Tuba.
Oczywiście mam nadzieję, że jednak tego nie zrobią, ale ważne też, jak z tego wybrną, bo jeśli nie zachowają tego poziomu, co dotychczas, to też się mocno zastanowię.

Zabili Handan?!?!? A niech ich dunder świśnie. Kudret powinien wykończyć Robo zamiast ją puszczać wolno, a wówczas otwarła by się droga dla fajnej pary dla Cagi ;) wiem, wiem. Już nic nie powiem.

Na książkę, ja się muszę ustawić w kolejce. Jest na czasie.

gabriela_De

Jeśli chodzi o książki to zawsze sobie sprawdzam katalog biblioteki w internecie. Kasiążka akurat była więc odrazu poszłam,bo sama bym długo czekała. W Empiku jest za 40 zł, szkoda kasy więc wolałam wypożyczyć.
Masz już jakąś ulibioną postać ?

Słyszałam, że Nicole i Reese mają zrobić nowy serial na podstawie kolejenej książki tej autorki.

Chyba cię nie zaskoczę jeśli powiem, że to samo pomyślałam o Handan. Ubolewam nad tym, że w samochodzie nie było Melek ;/

Plotki głoszą,że Caga i Seyma mają razem zamieszkać, a fani Cagi są zrozpaczeni. Cóż mogę powiedzieć... idioci ...
Weszłam na jej insta i znowu kolejne hejty dostała. Jaka by nie była nowa dziewczyna Cagi, to tak będzie mieć przesrane.
Ona jest od niego starsza i ma dziecko, więc to fanów jeszcze bardziej nakręca.

Mercik95

Po 2 odc. to trochę trudno o ulubioną postać :) Reese jest świetna jak zawsze, choć muszę przyznać, że jej postać jest trochę męcząca (niemniej jednak b. prawdziwa). Nicole siedzi na niezłej minie. W ogóle tam wszystko pewnie wygląda inaczej niż wygląda. Nowy mąż Reese wydaje się w porządku, ale kto go tam wie? Reese ewidentnie nie może się odczepić od swojego ex. Ten układ w jednym mieście i w jednej szkole z ex to koszmar w najczystszej postaci.
A możesz mi wytłumaczyć, jak to jest z tą jej młodszą córką? Dlaczego oni ją nazywają przyrodnią siostrą tej córki byłego Reese z jego nową żoną? Owszem ta mała z drugiego małżeństwa jest przyrodnią siostrą, ale tej starszej córki Reese. Natomiast ta młodsza to chyba córka aktualnego męża? Czy ja coś pomieszałam?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones