[{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":true,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"/person/ajax/roles/93871/3","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":304,"rate":7.391447368421052,"desc":"oceny","profession":"zdjęć"}}]
7,4
304 oceny zdjęć
Adam Bajerski
Adam Bajerski jest operatorem filmowym, autorem zdjęć do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali telewizyjnych oraz reklamowych. W 1992 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi.

W filmie fabularnym zadebiutował w 2003 roku produkcją „Zmruż oczy” i od razu został wyróżniony (wspólnie z Pawłem Śmietanką), m.in. nagrodą za najlepsze zdjęcia na XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrodą specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Łodzi.

Kolejnym dużym sukcesem okazał się film „Sztuczki” (2007), po realizacji którego ponownie otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia na XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Bajerski jest współzałożycielem firmy producenckiej Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników (ZAIR) oraz właściciel firmy Adam Production. Mówi biegle po francusku i angielsku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 maja 1966

miejsce urodzenia: Cieszyn, Polska

żona, 3 dzieci
W 1992 roku ukończył Wydział Operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Jest współzałożycielem firmy producenckiej Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników (ZAIR).