Andrzej Sapkowski

9,2
833 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Andrzej Sapkowski

Mam pytanie do PRO oczytanych fanów Sapkowskiego. Sapkowski w książce, której tytuł podałem powyżej napisał tak: ,,Rzecz polega nie na wiedzy, lecz na umiejętnym zważeniu koniunktur, a gdy się koniunktury zważy , dochodzi się do wniosku, że mamy do czynienia z problemem nierozwiązywalnym''. Mógłby ktoś w bardziej potocznych słowach sprecyzować co autor miał na myśli.

xcasillas12360

Właśnie czytam Chrzest i wydaje mi się, że miał na myśli to, że często nie chodzi o to, żeby posiadać wiedzę na jakiś temat, tylko żeby "zważyć koniunktury", czyli rozważyć daną sytuację. W tym kontekście chodziło o to, że Geralt chciał odbić Ciri i wiedział jak to zrobi (urządzając krwawą jatkę) ale w takiej sytuacji, czyli przez to, że była ona pilnie strzeżona, nie było na to szans.

Morgana Constantine

Z pierwszym zdaniem się zgadzam, ale konteks chybiłeś całkowicie - skoro nie było na to szans, to dlaczego mu się powiodło? Sapkowski raczej odniósł się do rodzaju takich sytuacji, a nie do konkretnego wydarzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones