Bruce LeeI

Lee Jun Fan

8,9
2 996 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bruce Lee

Jak myślicie kto był lepszy w walce ja stawiam na pana Lee .

Darthchop

Jackie Chan - najlepszy na świecie kaskader, który ze sztukami walki nie ma nic wspólnego a jak sam mówi jedyne co trenował ze sportów walki to zachodni boks nie przeszkadza mu to w byciu choreografem sztuk walki w filmach w których gra główne role

Bruce Lee - pasjonat sztuk walki i gimnastyki, nie zdobywał tytułów na żadnych oficjalnych zawodach, ale był fanatykiem sztuk walki wszelkiej maści, stworzył swoją własna koncepcję walki Jeet Kune Do (JKD), trenował mistrzów świata i mistrzów USA w sztukach walki, choreograf sztuk walki

Jet Li - mistrz Chińskiej republiki Ludowej w wu shu oraz wielokrotny mistrz świata w sportach walki, choreograf sztuk walki

Bolo Yeung - kulturysta i mistrz Azji w tej dyscyplinie

Yuen Biao - najlepszy na świecie akrobata grający w filmach martial arts

Sammo Hung - akrobata, kaskader

Jean-Claude Van Damme - choreograf sztuk walki, mistrz Belgii w karate, posiadacz czarnego pasa, mistrz Belgii w kulturystyce

Steven Seagal - mistrz Aikido, pierwszy biały, który otworzył szkołę sztuk walki w Japonii

Chuck Norris - choreograf sztuk walki, wielokrotny mistrz USA w karate - student Bruce'a Lee

Joe Lewis - wielokrotny mistrz USA oraz świata w karate, najlepszy zawodnik w historii tej dyscypliny, uczeń Bruce'a Lee, mistrz świata w kickboxingu

Bob Wall - mistrz świata w karate oraz międzynarodowy mistrz świata w karate (są to inne kategorie - wiem trochę gmatwam ;p)

Whang Ing Sic - największy mistrz taekwondo w XX wieku (co nie znaczy, że w historii bo nie osiągnął poziomu starszych mistrzów)

Kareem Abdul-Jabbar I (właść. Ferdinand Lewis Alcindor Jr.) - najwybitniejszy koszykarz w historii NBA, uczeń Bruce'a Lee

Dan Inosanto - mistrz filipińskiej escrimy oraz JKD, uczył Bruce'a Lee escrimy a Bruce Lee uczył go JKD

Ji Han Jae - wielki mistrz hapkido

Angela Mao - mistrzyni teakwondo (nie pamiętam, który dan, ale kiedyś pamiętałem, teraz nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, ważne jest, że posiada pas mistrzowski)

Tony Jaa - kaskader i akrobata, choreograf sztuk walki

James M. "Jim" "the Dragon" Kelly - międzynarodowy mistrz karate




Także jeśli miałbym wybrać spośród najbardziej znanych osób wybór byłby trudny, chyba niemożliwy w przypadku osób, które naprawdę coś zdobyły, lub zajmowały się sztukami walki.


Jeśli mam się jednak ograniczyć do wyboru między Bruce'm Lee i Jackiem Chanem to stawiam jak najbardziej na Bruce'a Lee i jest to chyba oczywiste. Tak, lepszy w walce był zdecydowanie Bruce Lee, to oczywiste.
Co innego gdyby pytanie dotyczyło tego kto jest lepszym kaskaderem, bo lepszym kaskaderem jest Jackie Chan a Bruce Lee w ogóle kaskaderem nie był.

_mosquito_

Ja też stawiam na Bruca lee ale co ty piszesz _mosquito_ że Jackie Chan tylko trenował Zachodni Boks od najmłodszych lat trenował Kung-Fu i inne sztuki walki jak mi nie wierzysz to se wejdż na Wikipedie i przeczytaj jego życie prywatne

prof_mateusz27

Jackie Chan ćwiczył kung fu jak każdy Chińczyk, bo każdy Chińczyk ćwiczy kung fu. Jednak jak sam powiedział nie zna kung fu na jakimkolwiek wyższym poziomie niż inny przeciętny mieszkaniec Chin czy Hong Kongu. Można to ująć tak Jackie Chan to amator jeśli chodzi o kung fu. Jet Li, Bruce Lee itp. to profesjonaliści. O boksie napisałem, bo odnosił w nim jakieś sukcesy sportowe a więc w boksie był pro ale jeśli chodzi o kung fu to Jackie Chan to amator, który trenował dla zachowania formy tak jak my trenujemy gimnastykę na lekcjach wf-u a kto z nas tzn. ilu z nas przeciętnych osób jest gimnastykami z prawdziwego zdarzenia?

_mosquito_

ale bić dobrze się umi

użytkownik usunięty
prof_mateusz27

Moim zdaniem Jackie Chan w filmach głównie rozśmiesza a Bruce Lee budzi respekt. Ale i tak to jest ciężki wybór. _mosquito_ swoim pierwszym postem udowodnił, że każdy jest mistrzem w swojej dziedzinie i nie należy porównywać różnych znanych osobistości (z których jeden zna np. taekwondo a drugi karate).

Oczywiście, że każdy z wymienionych prze zemnie był/jest mistrzem w jakiejś dziedzinie. To nie są ludzie znikąd. Jakieś mniejsze lub większe pojecie o sztukach walki mają, nawet Jackie Chan. Może jest tu większym teoretykiem niż praktykiem, ale potrafi stworzyć świetną choreografię bazującą na elementach kung fu i akrobatyki.

prof_mateusz27

no jasne, że umie się bić, przeciętnego Polaka położyłby na łopatki w kilka sekund, do tego sam mówił, że ma jakieś azjatyckie trofea w zachodnim boksie, wiec podejrzewam bardzo bardzo dobre umiejętności bokserskie....
a tak w ogóle to jest to przede wszystkim genialny kaskader, bardzo dobry akrobata, pojecie o technikach walki też ma, w końcu się tego uczył tylko, że jako mistrz sztuk walki nie jest profesjonalistą, ale pojęcie ma wielkie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones