Costa-Gavras

Konstantinos Gavras

7,3
183 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Costa-Gavras

Scenariusz Costy-Gavrasa jest piorunujący. Są w nim dwie kwestie, które przeszywają serce:

"- Jesteś najdzielniejszą osobą, jaką znam"
mówi teść (Jack Lemmon) do swej synowej (Sissy Spacek).

"
- Robicie, co możecie. Muszę w to uwierzyć. To moja jedyna nadzieja. Ale macie po swojej stronie całą maszynerię. Nie rozumiecie? Macie tu dojścia. Jestem drobnym biznesmenem z Nowego Jorku. Nie mówię słowa po hiszpańsku. Mój syn mógł zostać zastrzelony. Może był torturowany. Może został tak bardzo pobity, że trzymają go, aż przyjdzie do siebie. Nie wiem. Nie dbam o to. Naprawdę, nie dbam o to. Co się stało, to się nie odstanie. Chcę, byście powiedzieli tym ludziom, że wezmę go, w jakimkolwiek jest stanie. Nie zrobię żadnej awantury. Nie pójdę z tym do gazet. Podpiszę każdą formę zwolnienia, jaką mi przedstawicie. Rozgrzeszę wszystkich ze wszystkiego. Chcę tylko odzyskać mojego chłopca! To jedyne dziecko, jakie mam. Słyszał pan, co powiedziałem?
- Tak, panie Horman.
- Chodź, Ed. Spotkanie skończone.
- Zrobiłem z siebie głupca.
- Byłeś świetny, Ed.
"

AutorAutor

Bardzo smutny film.

ABEL

Polecam jego "Pozytywkę" z Jessicą Lange wg wybitnego scenariusza Joe Eszterhasa.

AutorAutor

Oglądałem, oglądałem. Też niezły, ale "Zaginiony" jednak bardziej mnie poruszył. Ciekawy był też polityczny "Z" oraz "Miejski obłęd" z J. Travoltą i D. Hoffmanem - o negatywnej roli mediów...

ABEL

Mamy zapowiedź jego najnowszego filmu. To adaptacja książki byłego ministra finansów Grecji - Yanisa Varoufakisa, przybliżającej finansowy kryzys tego kraju z 2015 roku oraz ówczesne negocjacje z innymi państwami Unii Europejskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=xbzqUBRVQms
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones