Vanessa Paradis 

Vanessa Chantal Paradis

7,2
942 oceny gry aktorskiej
Vanessa Paradis
Vanessa Chantal Paradis przyszła na świat na przedmieściach Paryża tuż przed świętami Bożego Narodzenia - 22 grudnia 1972 roku. Pierwszy raz wystąpiła na scenie za sprawą swojego wujka Didiera Paina, producenta płyt, który zaproponował jej występ w amatorskim przesłuchaniu "L'école des fans". Zaśpiewała tam piosenkę "Emilie Jolie", która została pokazana we francuskiej telewizji 3 maja 1980 roku. Vanessa miała wówczas siedem lat. Pięć lat później, jej wujek zarejestrował piosenkę "La magie des surprises-parties". Utwór ten nigdy nie został wypuszczony na singlu, ale dzięki niemu doszło do spotkania z kompozytorem Franckiem Langolffem i twórcą tekstów Etienne Roda-Gilem, który obiecał napisać piosenkę dla Vanessy. Utwór "Joe Le Taxi" został wypuszczony w 1986 roku. Wyszedł poza granice Francji i stał się wielkim europejskim przebojem. Paradis miała wtedy tylko 14 lat. W 1987 roku nagrała swój pierwszy album, zatytułowany "M&J".

Pierwszym filmem, w którym zagrała było "Białe małżeństwo" w reżyserii Jean-Claude'a Brisseau. Rola wrażliwej, zakochanej w nauczycielu nastolatki przyniosła jej pierwszą filmową nagrodę - Cezara w kategorii najlepiej zapowiadającej się aktorki 1990 roku. Z kolei po sukcesie pierwszej płyty, przyszedł czas na kolejną, zatytułowaną "Variations sur le meme t'aime", nagraną z pomocą Serge'a Gainsbourga. W 1991 roku Vanessa podpisała kontrakt na trzy miliony franków z firmą Chanel, jako nowa twarz perfum Coco. W kampanii reklamowej ukazana została pod postacią ptaka w pozłacanej klatce. Fotografem był Jean-Paul Goude. Swój trzeci album stworzyła we współpracy z Lenny Kravitzem w Nowym Jorku. Został on wydany w 1992 roku.

W 1994 roku rozpoczęła pracę u boku Gérarda Depardieu nad filmem "Eliza" w reżyserii Jeana Beckera. Odegrała główną rolę nieporadnej sieroty Marie, błąkającej się po ulicach Paryża w celu odnalezienia swojego ojca i zemszczenia się na nim. Film został wysoko oceniony przez krytyków. Vanessa otrzymała wiele pochwał za znakomitą grę aktorską. W 1997 roku na ekrany kin wszedł obraz "Jak kochają czarownice", w którym zagrała wspólnie z Jeanem Reno i Jeanne Moreau. Kolejną produkcją w jakiej wystąpiła była "Dziewczyna dla dwóch" z Alainem Delonem i Jean-Paulem Belmondo w reżyserii Patrice'a Leconte. Z reżyserem ponownie spotkała się na planie "Dziewczyny na moście", gdzie partnerował jej Daniel Auteuil

Po sukcesach na płaszczyźnie filmowej, muzycznej i modelingowej przyszedł czas na życie rodzinne. Vanessa związała się z aktorem Johnny Deppem i została matką. 27 maja 1999 na świat przyszła ich córka Lily-Rose Melody, a trzy lata później, 10 kwietnia 2002 roku urodził się syn John Christopher. Po 2000 roku Paradis zagrała m.in. w "Billy i Colette", "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" oraz "Spódnice w górę!" w reżyserii Audrey Dany. W 2017 roku wystąpiła w obrazie Sharunasa Bartasa "Szron" u boku Andrzeja Chyry.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 grudnia 1972

miejsce urodzenia: Saint-Maur-des-Fossés, Francja

wzrost: 160 cm

Cezar
Zdobyła Cezar, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Samuel Benchetrit (od 30.06.2018)
Ma młodszą siostrę Alysson.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1991 r. - perfumy Cocco Chanel;
- 2008 r. - ubrania marki Miu Miu;
- 2010 r. - torebki Coco Cocoon i szminka Coco Rouge marki Chanel;
- 2013 r. - ekologiczna linia ubrań marki H&M.
Z Johnnym Deppem ma córkę Lily Rose Melody (ur. 27 maja 1999) i syna Johna Christophera III "Jacka" (ur. 29 kwietnia 2002).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie do wiary jak sie zmienila od lat 80,w Joe la Taxi wygladala jak dziecko, a teraz kwintesencja kobiecosci.

niektórych zjadliwych komentarzy - przecież ona jest prześliczna i ma cudowny głos. A posiadanie szpary między zębami to nie przestępstwo tylko urok. Naprawdę, nie ma jednego kanonu piękna, każdy je w sobie ma na swój sposób, a oryginalność urody to dodatkowy atut. Wiem o tym ja, wie o tym także Johnny Depp ;) Ale...

Wiadomość do głupich fanek Johnny'ego Deppa, które zazdroszczą go Vanessie. Przestańcie wypisywać takie rzeczy, że ona na niego nie zasługuje, czy inne głupoty. Mają dwójkę dzieci, są szczęśliwi i ch** wam do tego, czy na siebie zasługują, czy nie. To chyba oni najlepiej wiedzą, nie?

Jestem wielką fanką jej urody

,,Joe le taxi" i ,,La ballade de lily-rose" to według mnie dwie najlepsze piosenki Vanessy!!!