Daria Widawska 

6,9
3 765 ocen gry aktorskiej
Daria Widawska
Daria Widawska urodziła się w 1977 r. w Gdańsku. Od 3 roku życia uczęszczała na lekcje baletu. Od najmłodszych lat występowała na scenie, lecz swych planów na przyszłość nie wiązała z aktorstwem. Chciała studiować prawo lub stosunki międzynarodowe. Wszystko jednak zmieniło się w liceum, gdy wraz ze swą koleżanką z klasy uciekały z lekcji języka rosyjskiego, by udać się do Teatru Miejskiego. Tam właśnie postanowiła zostać aktorką. W roku 2000 udało jej się to, gdyż ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Zadebiutowała gościnnymi występami w serialach "Na dobre i na złe" oraz "Tygrysy Europy". Największą popularność przyniosła jej rola Anny Jankowskiej w "39 i pół".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 maja 1977

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

wzrost: 175 cm

mąż Michał Jarosiński (od 11.08.2007); 2 synów: Iwo (ur. 20.06.2008) i Brunon (ur. 23.10.2015)
W 2000 roku ukończyła studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2008 r. - kawa Jacobs;
- 2013 r. - jogurty Danone Activia;
- 2020 r. - kampania społeczna Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny pt. "Zdrowiej" (wraz z Katarzyną Bosacką, Joanną Koroniewską, Cyber Marianem, Anną Jaworską, Katarzyną Zielińską i Joanną Górską).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To co ta pani zrobiła w najnowszym filmie Vegi, to po prostu mistrzostwo świata. Za oceanem dostała by za tę rolę Oskara. Jestem wręcz oczarowany jej rewelacyjną grą. Od dziś ta pani jest dla mnie jedną z najlepszych aktorek ever.

Mogłabym elaborat o niej napisać :D . Wybitna Aktorka i cudowny człowiek o wielkim sercu <3 W serialach gra świetnie , co do tego nie ma wątpliwości , ale dopiero w teatrze pokazuje swój kunszt aktorski Potrafi zagrać postać poważną , jak i komediową , jest świetna w improwizacji :D .A takie kombo to prawdziwa...

Oglądam Prawo Agaty tylko dla pary Widawska, Karolak . Tworzą dobry duet na ekranie . :) Zresztą scenarzyści nie przypadkowo ich dobrali myślę . Trochę jak 39 i pół z innej perspektywy . Tylko trochę ich mało w serialu :(

Chyba najlepsza obecnie polska aktorka...najseksowniejsza na pewno... :)

Mówcie sobie co chcecie , ale jako aktorka gra dobrze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones