Katie Leung 

Katie Liu Leung

6,9
2 621 ocen gry aktorskiej
Katie Leung
Katie Liu Leung karierę aktorki rozpoczęła od filmu "Harry Potter i Czara Ognia", w którym zagrała Cho Chang. Nigdy nie marzyła o sławie. Do wzięcia udziału w castingu do roli Cho namówił ją ojciec, przeczytawszy ogłoszenie w gazecie. Siedemnastoletnia wówczas Katie pokonała ponad trzy tysiące innych dziewcząt liczących na rolę, nie mając żadnego stażu jako aktorka, ani tym bardziej warsztatu. Jednak jej talent został dostrzeżony i po dwóch tygodniach od trwającego zaledwie pięć minut przesłuchania otrzymała telefon z informacją, że dostała rolę. 

W jej żyłach płynie chińska krew, gdyż rodzice pochodzą z Hongkongu. Potrafi mówić w jednym z chińskich dialektów. Los nie szczędził jej traumatycznych przeżyć. Ojciec Peter Leung rozwiódł się z matką Kar Wai Li. Rodzina posiada restaurację pod Glasgow serwującą chińskie jedzenie. Katie uczęszczała do Hamilton College, jednej z najbardziej prestiżowych szkół 
w Szkocji.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 sierpnia 1987

miejsce urodzenia: Motherwell, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 164 cm

Ma dwóch braci Jonathana i Darrena oraz siostrę Nichole.
Autorka powieści o Harrym Potterze, J.K. Rowling, nalegała, by aktorka grająca rolę Cho Chang była całkowicie nieznana.
W maju 2005 roku ukończyła Hamilton College w Hamilton (Szkocja, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

hm... wydaje mi się, że niektóre dziewczyny mogą jej nienawidzić z tego powodu, że ona w następnej części HP będzie się całować z Harry'm! :) Ja osobiście do takich nie należę, niezbyt podoba mi się Dan, ale na pewno są dziewczyny, którym to przeszkadza... hehe...

Już dziecka?. Bo na Instagramie, chyba jej własnym znalazłem zdjęcie z małym dzieckiem.

Ona ma talent, bo ...

użytkownik usunięty

Reżyser prawie na siłę dorzucił ją do 3 cz. Tak, ona tam jest. Bo była tak dobra. I jest śliczna, jak można mówić, że brzydka...nie rozumiem.

Właśnie skończyłam oglądać jestem fanką Poirota i kryminałów...książek A.Christie. Zaskoczył mnie udział Katie, uważam, że jest śliczna. Czemu nie dodano do filmów tego co dziś leciał? Tytuł to chyba kot wśród gołębi.

Uważam, że Katie jest świetna, grając rolę Cho Chang. Jest jedną z moich ulubionych aktorek. Super się ubiera, i gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones