Film

Bunt na Bounty

The Bounty
1984
2 godz. 12 min.
7,2 16 856
ocen
7,2 10 1 16856
5 393
chce zobaczyć
Kapitan Bligh relacjonuje przed sądem okoliczności utraty okrętu, którym dowodził. Statek został przejęty przez zbuntowanych marynarzy, nieskorych do wypełniania jego despotycznych rozkazów. Więcej Mniej
Bunt na Bounty zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

W bajecznie pięknej scenerii wysp Polinezji rozgrywa się dramatyczna historia załogi angielskiego statku "Bounty", która zbuntowała się przeciwko okrutnemu kapitanowi Williamowi Blightowi (Anthony Hopkins). Zbuntowani marynarze, pod wodzą szlachetnego porucznika marynarki Fletchera Christiana (Mel Gibson) zostają na jednej z wysp wśród Polinezejczyków. Kapitan zaś wraz z kilkoma oficerami odpływa z wyspy szalupą.

boxoffice
$8 613 462 w USA
budżet
$25 000 000
na podstawie
Richard Hough (książka)
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Bounty Productions Ltd. / Dino De Laurentiis Company
tytuł oryg.
The Bounty
inne tytuły
The Bounty Holandia
Więcej...
Christopher Reeve miał możliwość zagrania Fletchera Christiana, ale zrezygnował z tej roli. Pod uwagę byli brani również Sting i David Essex.
Reżyserię filmu proponowano Michaelowi Cimino, ale odrzucił ofertę.
Anthony Hopkins, który ostatecznie wcielił się w postać kapitana Bligha, był jednym z dwóch aktorów (obok Olivera Reeda), których David Lean brał pod uwagę do tej roli. 
"Bunt na Bounty" w reżyserii Rogera Donaldsona jest już kolejną próbą przeniesienia na ekran powieści Richarda Hougha. Czy udaną? Moim zdaniem, zdecydowanie tak. Myślę, że w dużym stopniu przyczyniła się do tego nieomylna intuicja reżysera co do doboru obsady. Postacie kapitana Williama Bligha i Fletchera Christiana stanowią niewątpliwie filary... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych