Emilio Rivera I

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1735,"rate":6.859365994236311,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":75,"rate":6.64,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
1 735 ocen gry aktorskiej
Emilio Rivera I
Emilio urodził się w San Antonio (Teksas) jako najstarsze dziecko wśród swojego rodzeństwa (ma czterech braci i trzy siostry). Kiedy Emilio był małym chłopcem jego rodzina przeprowadziła się w okolice Los Angeles zwane Frog Town. Emilio od zawsze skupiał na sobie uwagę otoczenia. Jego przygoda z aktorstwem zaczęła się od sztuki "Rumpelstiltskin". Emilio przyznał, że jego dzieciństwo nie było łatwe, ponieważ dorastał jako członek mniejszości narodowej w ubogiej części miasta.Dlatego był trudnym dzieckiem, jednak kiedy zrozumiał, że bardzo zależy mu na aktorstwie postanowił zaryzykować i się temu poświęcić. Ciężka praca i wiele godzin nauki zmieniły życie Emilia na zawsze. Znalazł bowiem prawdziwą życiową pasję i zmienił się na lepsze.
W czasie studiów aktorskich Emilio pracował jako mechanik. Potem zaczął występować w telewizji zaczynając od gościnnej rólki w serialu "Renegat". Większą rolę zagrał w filmie "Con Air - lot skazańców" u boku samego Nicolasa Cage'a. Ponadto ma na swoim koncie takie filmy, seriale i programy jak: "Traffic", "Telemaniak", "Nowojorscy gliniarze", "Beverly Hills, 90210", "Strażnik Teksasu", "Ostry dyżur", "Never Get Outta the Boat" z Vinem Diselem, "Friday After Next", "Ali G", "Nagi patrol".
Prywatnie Emilio wiedzie szczęśliwe życie rodzinne. Ma żonę i trójkę dzieci. Lubi golfa, odnawianie starych samochodów i zabawę ze swoimi czterema psami.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 lutego 1961

miejsce urodzenia: San Antonio, Teksas, USA

wzrost: 180 cm

żona Yadi Valerio Rivera (od 01.06.2009), 3 dzieci
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2004 r. - "Got It Twisted" - Mobb Deep;
- 2005 r. - "Just a Lil Bit" - 50 Cent;
- 2013 r. - "High School" - Nicki Minaj i Lil Wayne;
- 2021 r. - "Overpass Graffiti" - Ed Sheeran.
Ma trzech braci i trzy siostry.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych