Cliff Curtis 

Clifford Vivian Devon Curtis

7,0
13 117 ocen gry aktorskiej
Cliff Curtis
Cliff Curtis pochodzi z Nowej Zelandii. Urodził się 27 lipca 1968 roku w Rotorua, mieście na Wyspie Północnej, nad jeziorem Rotorua. Spędził ponad rok w New Zealand Drama School, zanim rozpoczął naukę w prestiżowej Teatro Dimitri Scoula w Szwajcarii. Role teatralne Curtisa to - "Makbet", "The Cherry Orchard", "The Merry Wives of Windsor" i "Porgy and Bess".

Znany jest jako odtwórca charakterystycznych postaci silnych mężczyzn, zagrał w wielu filmach w rodzimej Nowej Zelandii. Pośród tych projektów znajdują się: nagrodzony Oskarem "Fortepian" z Holly Hunter i Harveyem Keitelem; "Desperate Remedies" jako Fraser, za który otrzymał nagrodę New Zeland Film Award dla najlepszego aktora drugoplanowego; "Rapa Nui", wyprodukowany przez Kevina Costnera; "Kahu & Maia" w reżyserii Davida Blythe'a; "Once Were Warriors" Lee Tamahori, za którą otrzymał nominację New Zealand Film Award dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Inne filmy Curtisa poza Nową Zelandią to przede wszystkim - "Deep Rising", Stephena Sommersa; "Wirus" z Jamie Lee Curtis i Donaldem Sutherlandem; projekt Ivana Reitmana "Sześć dni, siedem nocy". Zagrał też u boku samego Ala Pacino w filmie Michaela Manna "Insider".

Oprócz ról kinowych, często uczestniczył w nowozelandzkich produkcjach telewizyjnych. Wystąpił w "Overnight", za co został wyróżniony nominacją New Zealand Television Award dla najlepszego aktora.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 lipca 1968

miejsce urodzenia: Rotorua, Nowa Zelandia

wzrost: 184 cm

żona (od 31.12.2009), 3 dzieci
Ma ośmioro rodzeństwa.
Ukończył Edmund Rice College w Rotorua (Nowa Zelandia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

i to bardzo mi przypada jego gra aktorska

w zasadzie to co widziałem (poza PUSH) to naprawdę i dobre filmy i jego gra

Widziałam go zarówno w Szklanej pułapce 4.0, jak i w W stronę słońca. W obu filmach wypadł naprawdę świetnie pomimo to nie doczekałam się jeszcze filmu z Curtis'em w roli głównej. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem dlaczego.

świetnie wypadł jako el padrino Pablo Escobar w "BLOW"

Pamietam go z "Dzien Proby (Training Day)". Dostaje coraz wazniejsze role, ale nadal wystepuje raczej jako aktor charakterystyczny. Mam nadzieje, ze wkoncu zostanie doceniony.