Film

1997 2 godz. 7 min.
7,8 119 500
ocen społeczności
7,8 10 1 119500
51 376
chce zobaczyć
6,9 8
ocen krytyków
{"rate":6.875,"count":8}
Film oparty na faktach. Agent FBI pod pseudonimem Donnie Brasco wnika w środowisko mafijne, by rozpracować je od środka.
Donnie Brasco
Zwiastun nr 1
Donnie Brasco - Zwiastun Nr 1 Donnie Brasco - Zwiastun Nr 1

Donnie Brasco to pseudonim agenta FBI Joe'go Pistone, który w latach 70., w uwieńczonej sukcesem ściśle tajnej operacji, infiltrował środowisko mafijne. Musiał grać wiele ról. W domu był mężem i ojcem, w życiu zawodowym, na co dzień agentem federalnym, na sekretnych ścieżkach mafii przyszło mu udawać gangstera. Sytuacje, w których nieDonnie Brasco to pseudonim agenta FBI Joe'go Pistone, który w latach 70., w uwieńczonej sukcesem ściśle tajnej operacji, infiltrował środowisko mafijne. Musiał grać wiele ról. W domu był mężem i ojcem, w życiu zawodowym, na co dzień agentem federalnym, na sekretnych ścieżkach mafii przyszło mu udawać gangstera. Sytuacje, w których nie mógł sprostać sprzecznym oczekiwaniom rodziny, przełożonych i mafii, nie należały do rzadkości. W dodatku podczas swej misji zaprzyjaźnił się z gangsterem Leftym-Lewusem Ruggiero, którego miał unieszkodliwić. W związku z tym przeżywał konflikt sumienia między koniecznością wzorowego wywiązywania się z obowiązków a lojalnością wobec przyjaciela.

boxoffice
$41 909 762 w USA
$83 000 000 poza USA
budżet
$35 000 000
studio
Mandalay Entertainment (przedstawia) / Baltimore Pictures (koprodukcja) / Mark Johnson Productions (koprodukcja)
inne tytuły
Do roli Donniego Brasco byli brani pod uwagę Tom Cruise, Joe Pesci oraz John Travolta, który jednak zażądał zbyt dużego wynagrodzenia - 7 milionów dolarów.
Kiedy Depp dzwoni do żony z budki telefonicznej, na telefonie widnieje cena połączenia - 25 centów. W 1978 roku tyle one nie kosztowały.
W scenie gdzie Pacino i Depp są w garażu Donniego, widać na półkach plastikowe modele ciężarówek do zabawy. Problem w tym, że weszły one na rynek dopiero w latach dziewięćdziesiątych, a akcja filmu toczy się na przełomie lat 80-tych.
Filmy kryminalne robią w naszych czasach chyba największą karierę. Powstaje ich co roku przynajmniej kilkanaście, większość z nich to przeważnie zwykły, że tak to ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 67%
Pokaż swoją twarz
Swir ocenił(a) film  na 
Filmów gangsterskich w ostatnim czasie mamy na pęczki. Ale tych naprawdę ciekawych i zapadających w pamięć jest niewiele. Czy w tym wypadku mamy do czynienia z taką ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 64%
Test wiedzy

Johnny Depp

Weź udział w naszym quizie i przekonaj się, jak dobrze znasz twórczość Johnny'ego Deppa.
Test wiedzy

Filmy gangsterskie

Przekonaj się, jak dobrze znasz jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Medal i 500 dolarów...;P

  Orbb ocenił(a) film na

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Miał ktoś podobne wrażenie?

  rei5ayanami ocenił(a) film na

  Słysząc głos Nicky'ego miałam wrażenie, że to Joe Pesci , i troche mi go brakowało filmie :D

 • Doskonały film

  rado_filmaniak ocenił(a) film na 10 

  Jak dla mnie jeden z lepszych filmów gangsterskich a zarazem biograficznych jaki powstał i myślę też , że śmiało można go zaliczyć do klasyki kina.A także znakomity klimat , rewelacyjny scenariusz , świetne zdjęcia oraz genialne role Johnnego Deppa i Ala Pacino.Moja ocena 10/10 i polecam tym , którzy ... więcej

 • Stara szkoła Hollwood

  vulkan750 ocenił(a) film na

  Świetny film z wciągającą fabułą, "budowaniem" postaci, znakomite role Pacino i Deepa, zdjęcia, montaż, reżyseria ....cóż dodać, tylko pytani: dlaczego teraz tak się nie starają w tych nowych produkcjach? w ciągu roku można (wliczając wszystkie gatunki) obejrzeć zaledwie kilka dobrych filmów ... więcej

 • Ciekawostka

  kurtc ocenił(a) film na

  Dodałbym jeszcze do ciekawostek fakt że Donnie Brasco czyli Joe Pistone przyjacielskie relacje posiadał właściwie z Sonny'm Black a nie z Lefty-m Ruggiero, a ostatni telefon jaki wykonał filmie Al Pacino jako Lefty - w prawdziwej historii wykonał właśnie Sonny.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.