Henry Fonda

Henry Jaynes Fonda

8,8
11 468 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Henry Fonda

gdybym mial taka corke jak on tez bym sie jej wyrzekł

http://www.filmweb.pl/person/Jane+Fonda-
9363/discussion/towarzyszka+Fonda+i+korporacje%21%21%21-1053152

wolverinex

http://blogbiszopa.blog.onet.pl/Hanoi-Jane,2,ID406702513,n

wolverinex

i dobrze gada...jesli poznasz komunizm na papierze w wydaniu ksiazkowym to jest to kraina szczesliwosci, zreszta jak kazdy ustroj dopoki zalozymy ze ludzie nim kierujacy sa dobrzy i tylko chca dobra ogolu.jak wiemy to jest to nie prawda.
nazywanie czarnych panter terrorystami to duze uproszczenia zeby powiedziec delikatnie
jane protestowala przeciw wojnie jak tysiace innych ludzi w USA
odkad to wyrazanie publicznie swoich opini nawet jesli skierowane sa przeciw wlasnemu krajowi lub za pomoca wrogich rozglosni jest przestepstwem?a co nie maial racji mowiac ze atak ameryki na vietnam jest tak samo uzasadniony jak atak niemiec na polske?
to ze dala sie oszukac propagandzie vitnamu odnosnie wiezien to jedyne co mozna jej zarzucic, ale czy to od razu zdrada?na wojnie zbrodnie sa popelniane po obu stronach i nie wiem czy pani fonda jest najgorszym zbrodniarzem po stronie usa

ktos dobrze skomentowal orginalny artykul mowiac ze jest tu tyle odcieni prawdy ze nie da sie jednoznacznie okreslic jej na bialo czy czarno.

Psychol324

jak każdy ustrój? człowieku komunizm sprowadził na świat śmierć, głód i zniszczenie. obecnie masz dwa relikty komunizmu koreę płn. i kubę, ŻADEN inny ustrój nie wywołał takiej hekatomby jak wielki głód na ukrainie i inne zdarzenia w zsrr, pomysły mao w chinach, dynastia kimów w korei, marionetkowe państwa w afryce, albania. dużo odcieni prawdy? zło trzeba nazwać złem i kropka, ta bogata paniusia stała po stronie komunizmu

Gracjanus

Ani w ZSRR, ani w Korei Północnej, ani na Kubie komunizmu nie ma i nie było. Komunizm nigdy nie miał miejsca na Ziemi. Wszystko to zostało wypaczone, by władza jak najwięcej z tego wyciągała. Niby dlaczego wciąż przekładano datę przejścia z socjalizmu w komunizm w ZSRR?

michalj007

tak, do tej pory nigdzie się nam nie udało, ale dajcie nam jeszcze jedną szanse to na pewno ustanowimy raj na ziemi, Von Hayek powiedział (cytowane z pamięci) "aby komunizm się udał ludzie powinni być aniołami, z tym, że to by były bardzo biedne anioły"

Gracjanus

Komunizm w naszym świecie ma prawo istnieć tylko i wyłącznie w postaci jakich przykłady znamy z historii - nasza natura nie pozwoli na stworzenie świata z utopijnych marzeń Karola Marksa. Mamy w geny wpisane cechy takie jak ambicja, rywalizacja, chęć władzy, dążenie do doskonalenia i zwiększania dobrobytu, także dywagacje na temat czy komunizm istniał czy nie istniał są bzdurne. A co do meritum tematu, podajcie proszę link do tego artykułu, ten tutaj niestety już nie działa, a zainteresowało mnie to bardzo. z góry dzięki.

goslawa25

chyba ty masz to w genach ,albo sobie to wmowiles ,wiec mow za siebie

goslawa25

i jeszcze jedno ,a czym niby jest demokracja ,jak dla mnie nowym komunimem pod inna nazwa , choc ja zaliczam sie do tych ktorym bardziej przypomina faszyzm

użytkownik usunięty
Gracjanus

Ale nie zaprzeczysz, że założenia Komunizmu są słuszne i wciąga on na papierze kapitalizm nosem.

Niestety Komunizm to tylko utopia.

zaprzeczę, normalnie bym zacytował coś,ale zmęczony jestem i nie chce mi się, przeczytaj sobie żeby przytoczyć sztandarowe pozycje: "Drogę do zniewolenia" czy "Ekonomia i Polityka", a na początek fajny wpis na blogu http://mises.pl/blog/2006/07/02/295/

Gracjanus

popieram Twoją opinię jako historyk. Komunizm był najbardziej krwiożerczym systemem w historii ludzkości. Z komunizmem trzeba walczyć wszelkimi metodami

Gracjanus

Za komuny w Polsce ludzie mieli pracę ,był nakaz pracy,była kara śmierci,ludzie mieli mieszkania etc. natomiast teraz za kapitalizmem i demokracją mamy rozpi***,niedożywione dzieci,bezdomność ,bezrobocie,złodziejstwo i krętactwo.Nie twierdzę,że komunizm jest dobry ale w jakimś stopniu był lepszy od tego co się wyczynia teraz.

CelineMarie

Zgadzam się z CelineMarie w 100 %

CelineMarie

Pierd...lisz jak potłuczona... Pamiętasz te czasy, wiesz jak było?? WIĘC NIE KŁAM!

Ludzie mieli pracę - i nic z tej pracy nie mieli. Teraz też większość ma pracę. A jak ktoś nie ma - może wyjechać. Kiedyś nie było takiej opcji. Miałeś gównianą pracę za grosze i zero perspektyw. Chciałabyś pracować za obecne 500zł bez zbytniej możliwości zmiany pracy na lepiej płatną i bez możliwości emigracji?

Ludzie mieli mieszkania - CO ZA KŁAMSTWO!!!

Kto miał mieszkania?? Własne mieszkanie to był największy luksus w PRL! Czekało się i po 10-20 lat na odbiór mieszkania. Od ręki dostawali je tylko partyjni i ich rodzinka i inne osoby uprzywilejowane. Otrzymanie mieszkania z przydziału dla zwykłego "Kowalskiego" to była rzecz niemożliwa. A sytuacja była wtedy jeszcze gorsza niż teraz bo nawet jak miałeś pieniądze to nie można było ani kupić ani z czego budować domu! Nie było materiałów dostępnych - trzeba było "kombinować". I tak z wielkich komunistycznych budów znikała większość materiałów budowlanych - ponoć nawet do 70% kradli. Większość domów budowało się z szemranych materiałów - albo z rozbiórki.

A słyszałaś np. o domeldowywaniu ludzi? Z braku mieszkań np. w stolicy zdarzało się, że lokatorzy bloków dostawali obcego człowieka pod dach - wyobrażasz to sobie, że pewnego dnia puka do Ciebie do domu 40-letni, śmierdzący potem i alkoholem (wtedy wszyscy pili, szczególnie w pracy) robotnik i zajmuje Twój pokój bo władza tak ustaliła?? WYOBRAŻASZ SOBIE TO?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_mieszkaniowa_w_PRL

Jeżeli komunizm był lepszy niż obecnie - to naprawdę masz coś nie tak z głową. To był najgorszy syf, tragedia i beznadzieja.

To były straszne czasy. Porządnych ludzi mordowano i szykanowano, cenzura szalała, nie było wolności.

Ludzi, którzy wypisują bzdury, że PRL był lepszy niż obecnie zesłałbym na 10 lat do gułagu na Syberię, może by do tych pustych łbów coś trafiło, Choć wątpię bo komunistyczne ścierwa mają to do siebie, że są tępe. A tępego nie przekonasz bo nic nie rozumie.


Przepraszam, ze się uniosłem ale kur*ica mnie strzela jak widzę takie durne opinie.

Bosqi_El_Deviantero

Jeśli wspominać komunizm z perspektywy orłów Górskiego czy złotej drużyny Wagnera to faktycznie - było lepiej... A tak poważnie to szkoda odpisywać takim ludziom. Nie ma sensu walczyć z takimi "argumentami", np. ten o niedożywionych dzieciach..... gdy tymczasem co 3 dziecko ma dziś otyłość hehehe.

Kamileki

Otyłość bo dzieci żrą świństwa GMO E P i same konserwanty a co drugi ma raka .Nie pamiętasz czasów dobrego zdrowego jedzenia to zamilcz.

CelineMarie

Nie. Otyłość u dzieci występuje bo nie mają ruchu i bardzo dużo żrą. Teraz każdy może zdrowo jeść, ale wybór należy do nas samych. Nie wszędzie są konserwanty. Za komuny to czasem w ogóle jedzenia nie było, ale dla Ciebie to zapewnie lepiej. Dieta cud :-)

Bosqi_El_Deviantero

Tak pamiętam te czasy w porównaniu z tobą.Mi żyło się dobrze,tak jak i moim znajomym którzy te czasy wspominają z rozrzewnieniem.Ty natomiast przytaczasz bzdury które wyczytałeś chyba w wikipedii.15% bezrobotnych (oficjalnie a ile się tak naprawdę rejestruje w urzędzie dla bezrobotnych) i ty twierdzisz ,że ludzie mają pracę?!z choinki się urwałeś?!Jasne ,że można wyjechać za granicę i być białym murzynem,też mi raj być robolem w najgorszych pracach którzy Niemcy czy Anglicy nawet za grubą kasę by nie wykonywali.W Polsce jest taki rozp^^^ teraz ,że szok.Mamy swój kraj,nasi dziadowie walczyli o niego a my co mamy? z emigracją mi wyskakujesz jako argument? więc sam sobie zaprzeczasz,skoro jest tak dobrze w Polsce po co mamy wyjeżdzać?Służba zdrowia?jaka służba zdrowia,fundusze emerytalne haha dobre kto dożyje emerytury?! a jeśli dożyje to jakie będą pieniądze? lepiej od razu kula w łeb!Kiedyś złodziejstwo i krętactwo? tak ,jak to było jest i będzie ale teraz to dopiero apogeum złodziejstwa i krętactwa,młodzi nie mają pracy ,zatrudniani są na umowy śmieciowe albo najczęściej na okres próbny i wiśta wio po miesiącu harówki i to bez wypłaty,na twoje miejsce znajdą setki innych głupoli bo teraz prywaciarz to Bóg.Kiedyś drogi chłopcze były związki zawodowe,praca od 8 do 16 ,urlopy organizowane przez zakłady,różne dodatki,dzieci pracowników nie podpierały ścian jak teraz ale wyjeżdzały na kolonie,ciężko było coś kupić?ale jakoś ludzie głodni i obdarci nie chodzili,a teraz co z tego jak półki uginają się od dobrobytu jak nie masz za co tego kupić!Mieszkania budują na potęgę ale kogo stać je kupić?Weź kredyt do końca żywota ale drżyj z czego go będziesz spłacał bo jak cię zwolnią to komornik nie będzie się ceregielił tylko wio pod most,700 tyś (oficjalne dane ale nieoficjalne?) bezdomnych mówi samo za siebie!Ludzi zabijali? Teraz dopiero ludzie z bezsilności siebie zabijają,pogadaj z pierwszym lepszym kierowcą karetki ile ma wezwań do samobójstw bo ludzie już nie dają rady.Czemu się rodzi coraz mniej dzieci? Odpowiedz sobie sam.Nie ma żadnej polityki prorodzinnej!Co ty mi tu będziesz pitolił ,żyjesz pewnie na garnuszku rodziców którzy nota bene pewnie wyrobili emeryturkę za tej złej komuny albo siedzą na tej samej posadzce od 30 lat i nie wiesz co to prawdziwe życie. Z takim podejściem nie jesteś dla mnie parterem do rozmowy bo widzę,że nic nie wiesz jak było naprawdę.

CelineMarie

Mysle, ze masz duzo racji, ale trzeba pamietac, ze w Polsce cos takiego jak wolny rynek nigdy nie zaistnialo (to nie moje slowa, ale ekspertow pokroju Gwiazdowskiego), ale wzbogacili sie przerozni ludzie. Zarowno drobni przedsiebiorcy, jak i...uwlaszczona nomenklatura, ktora na poczatku lat 90. zdominowala rynek i narzucila reguly gry. Zatem sam system nie jest zly, ale ludzie przesiaknieci pseudokomunistycznym mysleniem. Pseudo, bo przeciez PRL to nie byl zaden komunizm (patrz ZSRR), ale skrajne niesuwerenne panstwo, ktore gdzies tam w ideologii mialo marksizm-leninizm.
Fakt, byly kolonie, mieszkania itd., ale wiekszosc z tych profitow byla absolutnie nieoplacalna dla panstwa. Ludzie sie cieszyli, nie majac pojecia ze kiedys to wszystko trzeba bedzie splacic. Nawiasem mowiac dlugi Edka splacilismy niedawno, a dlugi z ostatnich 2 dekad bedziemy splacac bog wie ile. Tylko pewnie nie byloby ich tak wielkich, gdyby nie poprzednia epoka. Epoka, ktora nauczyla Polakow kretactwa (warto poczytac jak wygladaly place budowy w PRL, boki zrywac), ale i chlania na potege (ksiazka Kosinskiego swietnie to opisuje).
Co jest wielka tragedia naszego spoleczenstwa? Ano brak odpowiednien swiadomosci, ze obecnie nie ma nic za darmo, za frajer, jak sie niektorym wydawalo, ze tak jest w kapitalizmie. coz to za kapitalizm, w ktorym urzedas, czyli panstwowiec, dyktuje mi restrykcyjne reguly gry na rynku,

Qjaf

Tak to jest już na świecie,że żaden ustrój nie jest doskonały.W Polsce kiedyś i teraz są miliarderzy i biedota i tak jest na całym świecie .Te różnice w statusie materialnym są przerażające.Niestety to jest kult pieniądza ,może za ileś tam lat ludzie powrócą do prostego życia w zgodzie z naturą jak to robią do tej pory niektóre nieucywilizowane plemiona.

CelineMarie

co za brednie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bosqi_El_Deviantero

Ostatnie zdanie mi wyszło bez sensu bo skończyłem myśl w połowie a nie mogę zedytować.

Chodzi mi o to, że dzieci z normalnych domów naprawdę mają teraz świetne warunki w porównaniu do tego co było kiedyś - kiedyś nie było takich zabawek, komputerów, telefonów, tylu kanałów TV, słodyczy itd. Nie było tylu możliwości np. by wyjechać na wakacje. W biednych domach jest wiele patologii ale na to system nie ma wpływu tylko durni, zapijaczeni rodzice - często efekt mentalności rodem z PRLu.


Obecny system jest zły ale proszę mi nie wciskać kitu, że kiedyś dzieciiom było łatwiej - bo nawet dzieciaki z domu dziecka - bo org. dla nich imprezy charytatywne wiec miałem okazję poznać trochę - o dziwo były dość "rozpieszczone" pod względem choćby wymagań (bo np. muszą mieć takie i takie konsole do grania - szok) choć oczywiście bardzo poszkodowane emocjonalnie (to już inna kwestia).

Bosqi_El_Deviantero

"Jak inaczej głupia, stara krowo ..." takimi epitetami to możesz sobie do mamusi mówić ,jeśli nie dorosłeś do kulturalnej rozmowy to idż i graj w swoje konsole bo przecież to one są wyznacznikiem według ciebie wspaniałych czasów mlekiem i miodem płynących.Jak odczepisz się od pępowiny 'tej starej głupiej krowy' która cię wypluła założysz swoją rodzinę (oby nie bo takie jełopy nie powinny się rozmnażać) i nie będziesz pierwszego leciał do starych ,(którzy zapewne emeryturkę ładną wyrobili za czasów tej złej komuny i mieszkanko lub domek mają też za czasów tej złej komuny gdzie ludzie na ulicy z głodu umierali) po zapomogę to zobaczysz jak fajnie się żyje w Polsce teraz,no chyba,że załapiesz się na jakiś rządowy stołek bo faktycznie te czasy są dla leniwych złodziejskich cwaniaczków i mamy to co mamy.Sam siebie pogrążasz przykładami typu dzieci w domu dziecka mają dobrze,tylko czemu te dzieci do tego bidula trafiły? zastanawiałeś się? podpowiem -a no temu bo rodziców nie stać na ich wychowanie,kiedyś domy dziecka były tylko dla dzieci które straciły rodziców w wojnie teraz rodzice sami je tam oddają!Ale co trafi do twojego pustego łba.Nie produkuj się odpisywaniem bo marny twój trud ,wystarczająco dosadnie się wysłowiłeś do osoby której nie znasz i to kobiety chamie.Kultura nie ma co ale czemu się dziwić ,jakie czasy tacy ludzie .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
CelineMarie

"Za komuny w Polsce ludzie mieli pracę ,był nakaz pracy,była kara śmierci,ludzie mieli mieszkania etc. natomiast teraz za kapitalizmem i demokracją mamy rozpi***,niedożywione dzieci,bezdomność ,bezrobocie,złodziejstwo i krętactwo.Nie twierdzę,że komunizm jest dobry ale w jakimś stopniu był lepszy od tego co się wyczynia teraz."


Ludzie litości....
widać że pisze człowiek urodzony po 89 .... bez komentarza

wolverinex

Zgłaszam ten temat do moderatorów ,nic nie wnosi do dyskusji o aktorze ,a widzę tu wielu pieniaczy politycznych co ma się nijak do Pana Fondy.Wstyd tak pluć na siebie za inne poglądu tfuu z dala od takich ludzi i Pani CelineMarie też to radzę.

użytkownik usunięty
RobertWW

Moderatorzy olali. Widocznie uznali, że to Henry Fonda wprowadził w Polsce komunizm, no to dobrze mu tak.

haha ,poczytałem jak się ludziska wyżej wyzywają ,a tu na końcu taki zabawny komentarz. Hehe Poprawiłeś/poprawiłas mi humor. Dzięki !

wolverinex

Od kiedy wyrażanie swoich pogladów jest zdradà?Może wyrażać swoje poglâdy jak każdy,one nie muszâ siè wszystkim podobać.Protestowała przeciwko wojnie jak wielu ludzi.Znasz jâ?,że tak o niej piszesz?Nie mass pojecia jakim jest człowiekiem,bo nie znasz jej prywatnie.Nie urzàdzaj polowania na czarownice

katrinafw

"Od kiedy wyrażanie swoich pogladów jest zdradà?Może wyrażać swoje poglâdy jak każdy,one nie muszâ siè wszystkim podobać. Leon Degrelle/ Vidkun Quisling/ Chaim Rumkowski kolaborował z Hitlerem jak wielu ludzi podczas wojny. Znasz go, że tak o nim piszesz? Nie masz pojęcia jakim jest człowiekiem nie znasz go prywatnie. Nie urządzaj polowania na czarownice"
Mam nadzieję, że w tej wersji dotrze do ciebie jaką głupotę napisałaś.

wolverinex

To że Jane taka jest to głównie wina Henry'ego,bo był beznadziejnym ojcem (delikatnie mówiąc)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones