film

Dotyk przeznaczenia

The Gift
2000
1h 51m
7,0 21 299
ocen
7,0 10 1 21299
5,8 4
oceny krytyków
Samotna matka trzech synów posiada talent jasnowidzenia, co pomaga jej utrzymać rodzinę, ale również utrudnia życie. więcej mniej
Dotyk przeznaczenia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Dotyk przeznaczenia
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:24:12 https://fwcdn.pl/webv/14/48/11448/z01.11448.4.jpg https://fwcdn.pl/video/10387/thegift_t1.360p.mp4

W swoim małym domku w Georgii, Annie Wilson używa swych telepatycznych zdolności, by móc pomagać bliskim jej ludziom. Wdowa z trojgiem małych dzieci, dźwiga na swoich barkach wiele niewygodnych problemów małego miasteczka, w którym mieszka, a dodatkowo przytłacza ją jej własna tajemnica. Annie, która obwinia się o śmierć męża pomagaW swoim małym domku w Georgii, Annie Wilson używa swych telepatycznych zdolności, by móc pomagać bliskim jej ludziom. Wdowa z trojgiem małych dzieci, dźwiga na swoich barkach wiele niewygodnych problemów małego miasteczka, w którym mieszka, a dodatkowo przytłacza ją jej własna tajemnica. Annie, która obwinia się o śmierć męża pomaga mechanikowi samochodowemu Cole, między nimi tworzy się silna więź. Annie pomaga równieżValerie Barksdale (Hilary Swank), która szuka u niej oparcia i ochrony przed brutalnym mężem (Keanu Reeves).

boxoffice
$44 567 606 na świecie
$12 008 642 w USA
$32 558 964 poza USA
budżet
$10 000 000
dystrybucja
Monolith
studio
Alphaville Films / Lakeshore Entertainment
tytuł oryg.
The Gift
inne tytuły
Po tym, jak reżyser Sam Raimi został zatrudniony do nakręcenia drugiej części "Spider-Mana", pojawił się problem z pogodzeniem pracy nad obiema produkcjami. Na szczęście studia filmowe wyraziły zgodę na taką organizację pracy Raimiego, że mógł w rezultacie pracować równolegle nad tymi dwoma filmami.
Anne Heche odrzuciła propozycję zagrania Annie Wilson.
Karty, których Annie używa do "odczytów" są tak na prawdę kartami do badania percepcji pozazmysłowej i nie są używane do przewidywania przyszłości.
Annie Wilson to jasnowidz. Taki wioskowy, co to karty stawia i sąsiadce dobrze poradzi, no ale dar ma niewątpliwy. Ponieważ mamy do czynienia z thrillerem, pojawia się motyw morderstwa najbardziej rozrywkowej panienki w okolicy. Po skazaniu przez sąd kochanka dziewczyny, Annie dręczą wizje i senne koszmary. Wie, że ktoś inny jest winny. Podczas... więcej
Ostrzeżenie!!! Tą recenzję piszę dla osób zapoznanych z "Dotykiem przeznaczenia" Sama Raimiego. Jeśli nie widzieliście jeszcze tego filmu, a chcielibyście czerpać jakąkolwiek przyjemność z jego oglądania, to podarujcie sobie dalszą lekturę, a przynajmniej zakończcie czytanie na akapicie "Zakończenie". Muszę w pewien sposób zdradzić finał tego... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie mogę także zapomnieć komicznej definicji słowa "pieprzyć się" jaką mama przedstawia swojemu synkowi ,a mianowicie "brzydkie określenie czegoś bardzo miłego":)

Naprawdę ciekawie przedstawiona historia, trzymająca w niepewności do końca. Film godny polecenia każdemu fanowi dobrego kina.

Szczególnie świetne role zagrali Giovanni Ribisi, Keanu Reeves, Cate Blanchett i Hilary Svank. Hilary zawsze gra świetnie, Cate też, ale Keanu w takiej roli widzę po raz pierwszy i uważam, że świetnie się sprawdził. Ribisi w roli świra to już deser :)
Do tego świetny był ten mroczny klimat filmu

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Trochę w stylu Hitchcocka.
"Przyzwoity" to może nie komplement, ale jednak...
Film ma wszystko, czego potrzeba: dobry scenariusz, dobre aktorstwo...
Jest niespieszny, ale solidny i uczciwie zrealizowany.
Warto to docenić.

A mnie film zapadł w pamięci,szczególnie poprzez rolę Buddyiego.I scena z tatuażem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones