John Ridley I

7,0
389 ocen scenariuszy
John Ridley I
John Ridley (ur. w październiku 1965 roku) jest autorem siedmiu opowiadań, najnowsze z nich to: "What Fire Cannot Burn" z wydawnictwa Warner Books i "The Drift from Knopf". Jego pierwsze opowiadanie "Droga przez piekło" zostało zekranizowane przez Olivera Stone'a. W filmie wystąpiły takie gwiazdy jak Sean Penn, Jennifer Lopez i Nick Nolte. Co więcej, pisał scenariusze do "Tajniaka" i "Chłodu serca" . W 1999 roku została zekranizowana jego powieść "Złoto pustyni".
John jest także producentem. W 2005 roku wystawił swoją pierwszą sztukę "Ten Thousand Years". Jest także spikerem w National Public Radio, regularnie pracował przy "California Connected" (2002), za co został nagrodzony. Był prowadzącym programu "Movie Club with John Ridley" (2004) w stacji AMC, gdzie recenzowano filmy. Napisał, wyreżyserował i wyprodukował popularny serial "Barbershop" dla Showtime.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 października 1965

miejsce urodzenia: Milwaukee, Wisconsin, USA

Oscar
Zdobył Oscar, 9 innych nagród oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Gayle, 2 dzieci
Napisał scenariusz do czwartej części "Beverly Hills Cop", ale stacja telewizyjna, która zamówiła ten scenariusz, do tej pory nie zrealizowała projektu.
Ukończył studia licencjackie w zakresie języków Azji Wschodniej na Uniwersytecie Nowojorskim w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Ma dwie siostry.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones